Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Ріелтори опинилися на межі зникнення

8888.jpg
 

Минулий рік став провальним для українських ріелторів. Число угод у порівнянні з 2014-м роком впало на третину, суми винагороди через зниження вартості об’єктів нерухомості просіли в абсолютному вираженні на 20-40%.

Прийшли непрофесіонали

Розмір винагороди (у відсотковому співвідношенні) ріелтору (або агентству) у більшості випадків залишився на колишньому рівні: 3-6% від загальної вартості об’єкта, свідчить глава Союзу фахівців з нерухомості України (ССНУ) Олександр Рубанов. При цьому середній дохід вітчизняного ріелтора в агентстві сьогодні становить лише близько $ 300, самостійних гравців ринку – до $ 400 на місяць. Сама професія опинилася на межі вимирання, стривожений Рубанов.Криза на ринку ріелторських послуг стався не тільки з причини різкого падіння доходів, а й через значне зниження рівня якості роботи учасників ринку, переконаний експерт.

У суспільній думці утвердилася думка, що ріелтором може бути кожен.Це викликало потужний приплив непрофесіоналів на ринок. У столиці практикує понад 12000 ріелторів. Причому, більшість прийшло в професію зовсім недавно, безнадійно зазнавши при цьому багато інші способи заробити.

У 2015-му на вторинному ринку столиці чітко простежується переважання приватних брокерів, які намагаються скласти нездорову конкуренцію професійним агентствам нерухомості, вважає директор City Development Solutions Ярослава Чапко.Вони претендують на оплату своєї праці на рівні професіоналів в агентствах і навіть вище, в той же час обсяг послуг приватних брокерів деколи обмежується передруком оголошення та організацією перегляду.

«Чомусь багато приватні ріелтори вважають, що їх головна функція подати оголошення в ЗМІ про продаж об’єкта і показати його потенційному покупцеві. Усе! У той же час робота професійного ріелтора – це насамперед маркетинг, тобтойого завдання знайти для клієнта найбільш підходящу йому квартиру або – навпаки забезпечити клієнту, яке продає квартиру, найкращу ціну. А розміщення оголошень, перегляди – це всього лише складові частини процесу продажу / пошуку квартири.Від ріелтора залежить і ціна, і доля конкретно цієї угоди, а також доля подальших угод, оскільки часто угоди відбуваються по ланцюгу », – пояснює експерт.

Стараннями приватних брокерів, у яких малий досвід або зовсім відсутність такої, ринок ріелторських послуг вже встиг придбати негативну репутацію серед споживачів. «Люди працюють неграмотно, халатно, недбало.У результаті споживачі все частіше відмовляються від послуг ріелторів і проводять операції безпосередньо. З’явився навіть цілий сегмент таких об’єктів – продаються без брокерів », – зазначає характерний тренд минулого року Ярослава Чапко.

Мінус 8% ВВП

Якщо в середині 2 015-го в столиці працювало близько 500 агентств нерухомості, то сьогодні їх число скоротилося на 10-15%, стверджують в ССНУ. Однак скільки за фактом в Києві і в цілому в Україні ріелторів – як і раніше достовірно нікому невідомо.Мова може йти про декілька десятків тисяч чоловік. «Їх неможливо підрахувати: левова частка цих людей ніде не значиться», – пояснює Олександр Рубанов.

Армія чорних брокерів не тільки ставить пляма на репутації професії і загрожує їй вимиранням, а й позбавляє державу величезних грошей. За даними Мін’юсту, за 2014-й рік в Україні було укладено 178,5 тис. Договорів купівлі-продажу на ринку нерухомості, у Києві – близько 20 тис.Даних за 2015-й ще немає, але цифра буде не набагато менший. Якщо припустити, що середня угода укладається в ціновому коридорі $ 50-60 тис., Неважко підрахувати, що обороти ринку нерухомості за рік навіть у самій неактивній його фазі складають більше $ 10 млрд.Це дві третини тієї суми, яку Україна сподівається отримати в якості кредиту від МВФ. Або – 8% від показника річного ВВП країни.

«Допускаю, що комусь цікаво, щоб цей могутній ринок залишався непрозорим, – міркує Олександр Рубанов.- У такому разі сильним світу цього простіше проводити сумнівні угоди і приховувати свої доходи, заплативши за чергову покупку «чорними налом».

Виживуть найсильніші

2016-й рік обіцяє стати ще більш складним для ріелторського бізнесу, переконані опитані ABCnews експерти.Якщо рівень послуг в цілому виявиться колишнім, ринок змушені будуть покинути до половини свежепрібившіх малопрофесійних агентів, вважає київський фахівець з нерухомості Євген Хорунжий.При високому тиску ринку покупця попит на їх роботу буде прагнути до нуля.

Опиняться під загрозою закриття або значного скорочення штату і ріелторської агентства.Якщо за минулий рік агентства скоротили в середньому 20-25% практикуючих брокерів зі слабкими результатами, то в нинішньому році з такими темпами і числом угод зі списків доведеться викреслювати до половини залишився штату, переконаний Хорунжий.

У свою чергу Олександр Рубанов вважає, що ринок ріелторських послуг переживає дуже повільне еволюційне становлення і остаточно перетвориться лише через 10-20 років.До цього продавцям і покупцям доведеться задовольнятися не завжди професійної і грамотної допомогою агентів.

Яролава Чапко, однак, переконана: часу на «розкачку» ринку дуже мало.Слово за клієнтами: вони виберуть професіоналів чи тих, хто прагне рости і навчатися. Решта залишиться на узбіччі.

Джерело: abcnews.com.ua

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно