Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Ріелтори залишають ринок нерухомості

14710.jpg
 

Послуги ріелторів стають все менш затребуваними. Зараз у Києві працює близько 150 агентств нерухомості і майже 4 000 окремих фахівців, повідомив віце-президент Асоціації професійних управителів нерухомістю Анатолій Топал. Це приблизно в два рази менше в порівнянні з 2013 роком, зазначає експерт. Скорочення кількості посередників пов’язано не тільки зі зменшенням кількості угод купівлі-продажу, а й з небажанням клієнтів платити чималі суми за незрозумілі послуги.

“Фахівці, які не змогли сформувати пул лояльних клієнтів, змушені йти з професії”, – говорить керівник аналітичного департаменту компанії “Інтергал-Буд” Анна Лаєвська.

Кількість ріелторів скорочується, оскільки зменшився ринок нерухомості, пояснює Анатолій Топал. Його слова підтверджуються цифрами. Наприклад, якщо в січні-вересні 2013 року в Києві продано 24 230 квартир, то за аналогічний період цього року – 6 790. Зараз основна маса посередників працює в сегменті оренди, але доходи там невисокі. За даними учасників ринку, гонорар агентства – половина орендної ставки на місяць, тобто 2 500-3 000 грн з кожної угоди. Сам фахівець отримує на руки ще менше і рідко проводить більше трьох-п’яти угод на місяць.

Вузький ринок – не єдина причина, через яку ріелтори залишають свою професію.

“Хороших спеціалістів по нерухомості дуже мало, їх рекомендують друзям і знайомим”, – розповідає директор з маркетингу та продажу ЖК RiverStone Ангеліна Деревльова.

Вона визнає, що в компанії програма по співпраці з ріелторами розроблена, але не дає великого результату. Посередники продають мало. “Основна маса передруковує оголошення власників житла і навіть не перевіряє, чи є ці пропозиції реальними. Знайти адекватну пропозицію – велика складність”, – розповідає менеджер.

З юридичної точки зору роль ріелтора закінчується разом із підписанням договору між сторонами. “Вони не несуть юридичної відповідальності в тому випадку, якщо у покупця або продавця спостерігатимуться проблеми після укладення угоди”, – говорить консультант з юридичних питань девелоперської компанії UDP Сергій Перчак.

Кілька років тому профільні асоціації лобіювали затвердження законопроекту, який би надав більше прав фахівцям. Не вийшло: парламент навіть не розглядав ініціативу спільноти. Зараз діяльність посередників не врегульована на законодавчому рівні, а у ріелторів фактично немає права перевіряти документи або вимагати у державних органів надати ті чи інші довідки.

“Ми не піднімаємо питання про затвердження законопроекту в парламенті. На мій погляд, це зараз нереально”, – визнає голова Асоціації фахівців з нерухомості Сергій Злидень. Єдине, що змогли організувати профільні асоціації, – це навчання ріелторів, після завершення якого видається сертифікат.

Основна маса покупців економлять і орієнтуються на житло економ-класу, розповідає Анна Лаєвська. “Потенційні власники намагаються заощадити на ріелторах, які отримують за свої послуги в середньому 2-3% від суми угоди. Наприклад, при покупці квартири вартістю $ 50 000 посереднику потрібно заплатити близько $ 1 500”, – розповідає експерт. Альтернативою для багатьох продавців і покупців є електронні майданчики, де можна знайти оголошення власника житла.

Ріелторам потрібно домогтися розширення своїх повноважень, поліпшити якість послуг і знизити розмір комісії, вважає Лаєвська. “Зараз люди відмовляються платити комісію тільки за те, що їм запропонували два-три варіанти житла. Якщо посередники не зможуть довести свою ефективність, їх число буде скорочуватися і далі”, – резюмує вона.

Джерело: biz.liga.net

, , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно