Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Рік реформ: проміжні підсумки у земельній сфері та пріоритети на 2016 рік

8033.jpg
 

Програмою діяльності Уряду пріоритетними напрямками роботи Держгеокадастру на поточний рік були визначені боротьба з побутовою корупцією в земельних відносинах, у тому числі – за рахунок дерегуляції та кадрової перезавантаження, підвищення рівня сервісу длягромадян шляхом впровадження безконтактних адміністративних послуг, а також розробка та відпрацювання механізмів, які забезпечать децентралізацію у сфері земельних відносин.

Голова Держгеокадастра Максим Мартинюк, який був призначений на цю посаду в березні 2015 року, на першому етапі фокусував зусилля команди на завершенні процесу реорганізації відомства, який суттєво відставав від графіка, а також на оновленні кадровогоскладу керівництва територіальних органів земельної служби.«Завершення організаційних процедур і формування нової команди дозволила закласти основу ефективної роботи Держгеокадастра і зосередитися на виконанні довгострокових завдань – впровадженні механізмів децентралізації функцій розпорядження землямисільськогосподарського призначення, а також підготовці інфраструктури для функціонування ринку землі, які будуть реалізовуватися вже на початку наступного року».

Серед реформ, здійснених земельної службою, ефект яких став очевидним відразу після впровадження, – переведення в електронний формат найбільш популярних послуг у земельній сфері, а також надання доступу нотаріусам до Державного земельного кадастру, щодозволило оптимізувати процедуру здійснення угод із земельними ділянками і підвищило комфорт громадян.

На 2016 рік пріоритетними завданнями Держгеокадастру є детінізація використання земель, що перебувають у користуванні державних підприємств; впровадження механізмів ефективного контролю за використанням земель; впровадження транспарентності при передачіземель у власність (користування); демонополізація, скорочення термінів і здешевлення адміністративних послуг, у тому числі через електронне управління; оновлення планово-картографічних матеріалів населених пунктів.

10 цифр, що характеризують роботу Держгеокадастра:

39 днів в загальному тривали відкриті кадрові конкурси на заміщення вакантних посад керівників територіальних органів Держгеокадастра.

4 електронні адміністративні послуги введені Держгеокадастром з липня 2015 року.

328060 запитів на відкриття даних про власників земельних ділянок оброблені фахівцями Держгеокадастра.

У 3,5 рази – з 368 до 1319 – зросла за 10 місяців 2015 в порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість земельних ділянок, права оренди на які були продані на відкритих аукціонах.

11814 виписок про земельну ділянку замовлено в електронній формі із застосуванням принципу екстериторіальності.

132 нотаріуса підключені до Державного земельного кадастру.

6 законопроектів, спрямованих на розвиток земельних відносин в Україні та впровадження інфраструктури ринку землі, розроблені фахівцями Держгеокадастра і внесені на розгляд Уряду.

До 3 робочих днів замість 7 скорочено терміни видачі виписки про нормативної грошової оцінки земель.

4 місяці замість 12-24 триває оформлення земельної ділянки у власність в рамках експерименту з дерегуляції, який проводить Держгеокадастр в чотирьох областях.

13064 земельні ділянки загальною площею 7,7 тис. Га фактично передано у власність учасникам АТО; всього надано дозволи на відведення 34556 земельних ділянок загальною площею 32,3 тис. гектарів.

Джерело: land.gov.ua

, , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно