Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Ринку нерухомості не загрожує крах?

1213.jpg
 

Керівник представництва FIABCI в Україні (міжнародна федерація фахівців в області нерухомості) Олександр Бондаренко розповів про ситуацію на ринку нерухомості в нашій країні.
За словами Олександра, у зв’язку з важкою економічною ситуацією в країні, ціни на квартири в серпні-вересні продовжують падати, і робити якісь прогнози не представляється можливим.Про те, що відбувається в політиці насправді, не знає ніхто з «простих смертних», ситуація може різко повернути в будь-яку сторону. Ну а поки у споживачів просто немає грошей на покупку житла.

Наприкінці літа-початку осені традиційно зростає попит на оренду квартир.Дана тенденція не втратила актуальність і цього року. Навчальні заклади продовжують свою роботу, студентам і раніше потрібно житло. Крім того, сегмент оренди простимулювали біженці з Криму, Донецької та Луганської областей.

На ринку купівлі-продажу транзакцій практично немає. Ті ж, які є, як каже Олександр Бондаренко, одиночні і, швидше, випадкові. Так, в червні в Києві було куплено близько 400 квартир, в серпні – близько 500.Здавалося б, тенденція зростання є, але навіть у кризовий 2008 рік у столиці полягало не менше 3000 угод на місяць.

Ринок первинної нерухомості зараз тримається. На початку кризи багато людей інвестували свої заощадження в житло, що будується.Капіталовкладення в нерухомість завжди вважалися перспективними, і ціна за квадратний метр на первинному ринку нижче, ніж на вторинному.

Олександр також розповів про проблеми в ціноутворенні.Сьогодні на ринку нерухомості реальні економічні важелі зменшують тиск під дією людських страхів у зв’язку з військовою загрозою.

Офіційні пропозиції нерідко завищені, а в процесі торгів ціна може бути зменшена і на 25%.Ряд продавців (зокрема, громадян Росії, мають нерухомість в Україні) прагнуть позбутися її в найкоротші терміни і готові продати житло буквально за копійки.Так, двокімнатна квартира в гарному стані, розташована неподалік від Києво-Печерської Лаври була продана всього за 50 000 у. е. тільки тому, що власник боявся подальшого падіння цін.

Що стосується можливих варіантів зміни ситуації, Олександр Бондаренко виділив два: кращий і гірший. Кращий можливий тільки за умови закінчення воєнних дій, що сприятиме пожвавленню ринку.В іншому випадку в зв’язку з відсутністю попиту ціни в доларовому еквіваленті падатимуть, що може дуже негативно позначитися і на первинному ринку нерухомості.

Джерело: realt.ua

Возможно, Вам также будет интересно