Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Ринок комерційної нерухомості України відновиться не раніше 2017

1970.jpg
 

Відновлення зростання українського ринку офісної нерухомості очікується після 2016-2017 років, повідомив керуючий консалтингової компанії Jones Lang LaSalle Дмитро Сенниченко в ході третьої Національної конференції учасників ринку сталевого будівництва.
“Компанії ужимаются, переїжджають, нових проектів починається небагато, в основному завершують будівництво розпочатих. Ми очікуємо, що ринок відродиться, але в 2016-2017 роках в принципі буде провал.Попит сьогодні падає, і знадобиться пару років, щоб стало економічно вигідно починати офісне будівництво “, – сказав Сенниченко.

За його словами в офісному сегменті нерухомості вакантність росте починаючи з 2010 року.Вакантність в офісах класу “А” становить більше 30%, класу “В” близько 20%. В офісному сегменті максимальна орендна ставка залишалася стабільною з 2009 по 2014 рік, але за дев’ять місяців 2014 ставка знизилася з $ 420 за кв. м / рік до $ 370 за кв. м / рік.

За словами Сенниченко, близько 70% нової пропозиції в 2014 році буде представлено класом “В”. У торговому сегменті вакантність почала зростати починаючи з 2012 року і за цей період збільшилася з 2% до 9%.Як зазначив Сенниченко, ринок увійшов у стадію рецесії ще до початку революції гідності.

“Навіть якби не було цих подій, військових дій, то ми все одно увійшли б в рецесію.Ринок орендарів згасав, нові міжнародні компанії не приходили на ринок з причини монополізації і підвищеного рівня корупції. Можливо, пройшовши кризу, ми досягнемо активного зростання “, – сказав він.

Максимальна орендна ставка торгових площ залишалася практично стабільною з 2009 до 2014 року, за дев’ять місяців 2014 ставка знизилася з $ 1,2 тис. За кв. м / рік до $ 980 за кв. м / рік.

Обсяги введення торгових площ в 2014 році будуть найнижчими за останні три роки.З урахуванням вартості позикового капіталу, рівнів орендних ставок початок будівництва нового торгового центру в даний час невигідно.

Д.Сенниченко прогнозує, що з виходом на ринок комерційної нерухомості в 2015 році таких проектів, як ТРК Respublika, Lavina Mall BlockBuster Mall, ринок комерційної нерухомості досягне точки насиченості квадратними метрами на душу населення аналогічної столицям Європи.

За прогнозами Сенниченко, багатофункціональний комплекс Sky Tower, введення в експлуатацію якого заплановано на 2016 рік, викине на ринок таку кількість квадратних метрів, які останній просто не зможе поглинути.

Більшість анонсованих на введення в 2015-2016 рр. проектів були перенесені з очікуваного відкриття в 2014 році. При цьому близько половини із заявлених на введення в 2015-2016 рр. проектів перевищують площу в 90 тис. кв.м

Крім того, він зазначив, за світовим досвідом після рецесії житлове будівництво починає відновлюватися швидше, ніж комерційний сектор.

Джерело: interfax.com.ua

Возможно, Вам также будет интересно