Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Ринок «вторинки»: півроку в мертвій петлі

4979.jpg
 

Ціни в доларах на київське житло з січня по червень знизилися на 10%.

У червні середня ціна квадратного метра житла на вторинному ринку нерухомості Києва становила $ 1562. Це на 10% нижче показників січня цього року *.

Більше за інших (на 15-20%) подешевшало бюджетне житло: однокімнатні квартири в старих будинках перших типових серій і в «гостинках» в спальних районах столиці. Найскромніші з них, площа яких не перевищує 22 кв. м, можна було придбати за $ 19-20 тис.

Поряд зі зниженням цін спостерігалося збільшення дисконтів.Якщо в січні-лютому максимальний дисконт, до якого були готові господарі, не перевищував 15%, то в червні кияни, що бажають продати квартиру, готові говорити про 30% -й знижці від заявленої початкової ціни, стверджують опитані ABCnewsріелтери.

Менше угод

Зниженням цін і дисконтами ринок відреагував на зменшення кількості транзакцій.За даними президента Союзу фахівців з нерухомості України Олександра Рубанова, за кількістю угод ринок вторинної житлової нерухомості побив антирекорд 2008-2009 рр.Так, за перший квартал цього року було скоєно більше 500 угод, стверджує віце-президент Міжнародної асоціації фахівців з нерухомості «ФІАБСІ-Україна» Олександр Бондаренко.Даних за півроку у нього поки що немає, але експерт запевняє, що статистика особливо не змінилася: аж надто невисокий купівельний попит був з другої половини травня по червень. «Обсяг угод на вторинному ринку за перше півріччя цього року дуже невеликий.Активність покупців все ще слабка », – погоджується керівник департаменту стратегічного консалтингу компанії« UTG »Віктор Оборський.

За оцінкою фахівця, точкову активність навесні створювали вчорашні вкладники банків, яким вдалося зняти з депозитів свої заощадження.Щоб зберегти їх, люди вийшли на ринок “вторинки” і використовували час, коли на валютному ринку в цьому році спостерігалася максимальна стабільність.

Все нижче і нижче

Найбільш різке (на $ 65 за квадрат) падіння цін відбулося з лютого по березень.Воно було викликано різким стрибком курсу долара. Ринок «вторинки», традиційно прив’язаний до долара, втратив своїх небагатьох покупців – в результаті продавці змушені були оперативно коректувати ціни у бік зниження.

Крім того продовжилася тенденція витесененія старого житла квартирами в новобудовах. «Вторинка» традиційно займала понад 60% у структурі угод на ринку, але в середині минулого року ситуація почала змінюватися на користь нових будинків.Справа в тому, що забудовники знижували ціни, надавали знижки і працювали в національній валюті. На вторинному ж ринку розрахунок у гривні та розстрочення – явище не настільки часте. Іпотека ж особливо допомогти ринку не може, тому що її практично немає.Цього року ситуація посилилася і близько 70% покупців віддали перевагу новобудови.

За оцінкою Олександра Бондаренка, цінам ще є куди знижуватися.Вони повинні бути адекватними по відношенню до ринку «первинки», де середня ціна без урахування знижок та акцій – близько $ 1000 за квадратний метр. Різниця між цінами на обох ринках не може перевищувати 10-15%, стверджує експерт. Поки ж вона все ще більше.У той же час, цінове дно ринок може намацати вже в найближчі місяці, вважає Бондаренко.

Віктор Оборський впевнений, що «вторинка» продовжить дешевшати, оскільки активізації на ринку не передбачається.

* Аналіз цінової динаміки на вторинному ринку житлової нерухомості ABCnews базується на даних порталів Realt.ua; Address.ua; «Мир квартир»; «Столична нерухомість», а також консалтингової компанії UTG.

За результатами досліджень була виведена концессуальная ціна квадратного метра на ринку “вторинки” за кожен місяць півріччя і – відповідно – динаміка її падіння за цей період.

Джерело: abcnews.com.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно