Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Ринок нерухомості: ситуація зараз і що нас чекає через рік

1112.jpg
 

Ринок нерухомості за підсумками літа залишається млявим і пасивним.
Ринок нерухомості за підсумками літа залишається млявим і пасивним. Більшість продавців не готові сильно знижувати ціни, а покупці зайняли вичікувальну позицію. Зате весь попит на житло перемістився в оренду – вона зараз на сильному підйомі, пише РБК.

Оренда житла бере верх над покупкою.

Серед тенденцій 2014 року – переміщення попиту в оренду житла. Особливо це стосується областей, які взяли більше внутрішніх переселенців. “Відбулася дуже велика вимушена міграція населення вглиб країни.І ця міграція формувала новий попит в економ-сегменті оренди. В основному ми побачили дуже великий сплеск попиту в прилеглих областях – Запорізькій, Дніпропетровській, Харківській областях, у Києві та Львові.Така міграція відбувається і сьогодні, в основному – в сегменті оренди “, – аналізує Сергій Злидень.

Ринок оренди особливо пожвавився в серпні-вересні, ціни на оренду житла зросли на 15-20%. Що стосується купівлі-продажу, то тут цей вимушений попит не приніс змін.

За словами голови комітету АФНУ з статистикою і аналітики Едуарда Бразаса, в даний час пропозиція в Києві та містах-мільйонниках на ринку оренди житла становить близько 30 тис. Об’єктів, з продажу – до 60 тис. Об’єктів.

Вичікувальна позиція.

Якщо аналізувати Київ, то в столиці тенденції збереглися такі ж, як і на решті стабільної території. “Ми бачимо, що первинний ринок нерухомості перебуває в дуже жвавому стані.Швидше за все, це пов’язано з тим, що громадяни України, забираючи свої кошти з банківських депозитних рахунків, в першу чергу з метою збереження капіталу переводять ці кошти в квадратний метр.Відмінність переведення цих коштів, порівняно з попередніми кризами, це вкладення грошей саме в первинний ринок. Хоча первинний ринок сьогодні має певний коефіцієнт ризику, тому що це недобудоване житло “, – порівняв Злидень.

Відсоток торгу при реальних угодах в 2014 році становить 5-10%, тоді як в 2013 році він коливався в межах 5%.

“У нас, завжди коли відбуваються якісь раптові події, люди займають вичікувальну позицію.Спочатку чекали, чим закінчаться політичні події, потім – ніж завершиться анексія Криму, потім чекали виборів Президента, тепер – виборів до парламенту. Звичайно, є ті, хто вирішують свої нагальні проблеми.Але, тим не менш, вичікувальна позиція підтверджується кількістю угод. Зараз кількість угод на вторинному ринку Києва вимірюється сотнями – не тисячами. І ринок можна назвати “стабільно поганим”, – розповів Едуард Бразас.

З первинної нерухомістю трохи краще – вона обігнала вторинну і робить великі кроки вперед. “Але, тим не менш, не так багато там покупців. Хоча це дозволяє первинного ринку існувати досить стерпно. Ми не бачимо зараз скандалів, заморожених будівництв і т. Д.Ті, хто залишилися на ринку, розуміють, як вони працюють, і у них є зрозумілі джерела фінансування, що дозволяє їм закінчувати проекти.Тому з’явився певний елемент довіри клієнтів до забудовників, і вони поступово переміщуються з вторинного ринку на первинний “, – додав він.

Особливо добре себе почуває цей ринок в передмісті Києва. За рахунок більш низьких цін він приваблює багатьох клієнтів.

Як підрахували аналітики пошуковика нерухомості ЛУН, у вересні поточного року середня вартість квадратного метра в споруджуваних ЖК, розташованих на відстані до 5 км до столиці склала 8750 грн.А ось в ЖК, віддалених від Києва на відстань 5-10 км квадратний метр дешевше на 1350 грн і складає, в середньому, 7400 грн.

Ще дешевше коштує житло в комплексах, що будуються на відстані 10-15 км від Києва – тут середня вартість квадратного метра становить 7100 грн.Але дешева нерухомість в тих ЖК, які будуються на відстані 15 і більше км від столиці – забудовники пропонують таку нерухомість, в середньому, за ціною 6900 грн за кв. м.

В межах столиці новобудови пропонують в Подільському районі – 14850 грн за кв.м, у Шевченківському – 12 600 грн, в Дніпровському – 12560 грн та Оболонському – 11 360 грн за кв. м. Дешевше квадратний метр коштує в у Дарницькому та у Деснянському районах – – 9700 грн і 9100 грн. відповідно.

На вторинному ринку столиці ціни залишаються незмінними.”Є одиничні випадки, коли об’єкти продавалися зі значним дисконтом. Але їх мало і вони не впливають на загальну статистику. 90% потенційних покупців зараз цікавляться житлом класу економ – це одно-двох кімнатні квартири вартістю до 80 тис. Доларів.Якщо продається житло середнього рівня, краще й дорожче, то власникам треба приборкати свої ілюзії, бажання потримати житло на два-три місяці довше і дочекатися того, хто дасть на кілька тисяч більше.Швидше за все, це може затягнутися на кілька років і прийде той, хто дасть на кілька тисяч менше “, – порівняв Едуард Бразас.

Що буде наступного року?

“Якщо говорити про наступний рік, то ми скоріше будемо говорити про ринок оренди, ніж ринку продажів”, – говорить Едуард Бразас. Розкрутити ринок нерухомості не вийде через майбутні вибори і невизначену ситуацію з АТО.Ситуація залишатиметься стабільно поганий, але проте експерт не прогнозує і різкого падіння.

“Всі фактори, які могли спрацювати на падіння, вже спрацювали.З одного боку, сто мільярдів гривень, які забрали з депозитів, глобально на ринок не прийшли, з іншого боку, недовіра до банківської системи існує. Якщо ці гроші будуть продовжувати просочуватися на ринок, це не дасть йому померти.Але й не призведе до сильного росту. Це стосуватиметься житлової нерухомості – комерційна залишиться в дуже поганій ситуації “, – прогнозує експерт.

Хтось рятує гроші від знецінювання, хтось зважує ризики.А ще у когось рівень доходів не такий, щоб дозволити собі покупку квартири. Ще враховуючи захмарні відсотки по нашим іпотечним кредитам. Тому оренда житла ще не скоро здасть свої лідерські позиції в ринку нерухомості.

Джерело: online.rbc.ua

Возможно, Вам также будет интересно