Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Ринок нерухомості в Україні досяг дна – експерти

7158.jpg
 

Український ринок нерухомості, який у середині 2014 під тиском загальноекономічного спаду, що посилилися темпів інфляції і зниження купівельної спроможності населення почав своє стрімке падіння, у жовтні 2 015 року досяг свого цінового дна.Таку думку в коментарях УНІАН висловили експерти будівельної галузі.

“Ціни зараз стабільні – вони не рухаються ні вгору, ні вниз.Навіть підвищення курсу долара, яке відбулося минулого тижня, на цінах на нерухомість поки ніяк не відбилося “, – зазначив президент Асоціації експертів з нерухомості України Сергій Злидень.

Але, незважаючи на загальну стабілізацію цін, зростання в цьому секторі економіки поки не спостерігається. “На ринку нерухомості всі тенденції залишаються такими ж. Ринок поки залишається в стані стагнації, і збільшення обсягів продажів не спостерігається”, – сказав Злидень.

Він також вважає, що якщо національна економіка все-таки «відштовхнулася від дна», в чому нас запевняють чиновники з Міністерства економіки, то в будь-якому випадку висхідний тренд на ринку житла з’явиться не раніше березня 2016 року.

“Ринок нерухомості інертний і не може швидко реагувати … Якщо дійсно в економіці зароджуються паростки зростання, то ринок нерухомості відреагує на це не раніше березня 2016 року”, – прогнозує експерт.

Побічно з ним погодився і комерційний директор столичної девелоперської компанії “Альянс Новобуд” Володимир Даниленко. За його словами, незважаючи на кризу, забудовники намагаються зводити нові об’єкти і всіляко пристосовуються до ринкових умов.

“Сказати, що стагнація минула остаточно – не можна, але й гірше вже не стає. Ми бачимо, що забудовники не стоять на місці – і в Києві, і в області закладаються нові майданчики, все це вказує на те, що якийсь розвиток ринку все ж є “, – міркує Даниленко.

За його словами, основною рушійною силою, яка сьогодні штовхає ринок вгору, є боязнь українців втратити свої заощадження, тому вони намагаються конвертувати свої гривні в більш надійний актив – нерухомість.

“Люди намагаються перейти в більш капітальний і надійний актив. Сьогодні курс 22 гривні / долар, завтра 24 гривні / долар … А нерухомість з часом показує хоч якийсь, але зростання. Та й цінами, скажемо прямо, далі вже нікуди падати “, – сказав експерт.

Він також зазначив, що з точки зору як споживача, так і ринку, всі трансформації – тільки на користь. Криза підштовхнула український ринок нерухомості до чергового еволюційному витку.Тому ті, хто сьогодні нормально себе почуває, ті, хто відповідальний, ті, хто з історією, – у них буде новий ривок, новий стрибок у розвитку.

“З одного боку, криза це погано, але, з іншого боку, – криза робить проекти краще, забудовників розумніші, ті, хто вижили – намагаються боротися за покупця не тільки ціною, але і якістю, і від цього всі тільки виграють”, – зазначив Даниленко.

Як прогнозує експерт, в найближчій перспективі ринок нерухомості має всі передумови для зростання, але ключову роль в його розвитку буде грати політичний фактор.

“Якщо брати суто ринковий прогноз, звести тренди і екстраполювати їх на майбутнє, то прогноз повинен бути хорошим, з іншого боку – ми розуміємо, що його дуже сильно будуть коригувати політичні явища, причому на стільки сильно, що він може розвернуться віншу сторону “, – сказав Даниленко, додавши, що в разі сприятливої ​​політичної ситуації в країні, обсяги продажів на ринку нерухомості в наступному році мають зрости приблизно на 7-10%.

Джерело: economics.unian.net

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно