Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Ринок нерухомості в умовах кризи: забудовники впроваджують спецпропозиції.

2686.jpg
 

Поточне зростання долара спричинив за собою свої наслідки і на ринку нерухомості.

Якщо на вторинному ринку через девальвацію гривні продавці змушені знижувати ціни в доларах, то девелопери первинної нерухомості буквально не встигають міняти прайс-розцінки в бік підвищення гривневої вартості – і все це при гострої конкуренції і боротьбі за кожного потенційного клієнта.

У первинному сегменті ціноутворення відбувається в гривні, тому кожна хвиля девальвації в минулому році в якійсь мірі підігрівала попит, але от офіційний дозвіл від Нацбанку на вільне плавання для гривні не стало досить несподіваним для забудовників. «Наявність індикативного курсу не сильно відбивалося на ринку нерухомості, так як перерахунок гривневого еквівалента відбувався за комерційним курсом або близькій до нього. Це скоріше турбувало покупців, які купували нерухомість в розстрочку. Саме вони найбільше страждали від курсових коливань», – пояснює керівник відділу маркетингу компанії «Інтергал-Буд» Марина Теплюк.

Загальна нестабільність не мотивує українців активно вкладати свої заощадження. «На тлі зниження попиту боротьба за покупця протікає особливо гостро. У хід йдуть всі інструменти: знижки, спеціальний індикативний курс для розрахунку гривневого еквівалента, спеціальні пропозиції, коли при покупці квартири пропонують, наприклад, паркомісце в подарунок», – розповідають в компанії «Інтергал-Буд».

Зміни стратегії продажу квартир у житлових комплексах включають в себе відхід від емоційних посилів, акценту на ключових переваги об’єкта до реклами про покращених умовах покупки. Знижки та пропозиції щодо розстрочення – невід’ємний атрибут в боротьбі за клієнта.Так, забудовники нерідко пропонують акції до свят, наприклад, до Дня закоханих або 8 березня. Також придбання квартир часто супроводжується умовою прив’язки до фіксованого курсу.Приміром, одеський девелопер «Стікон» до початку березня досі при укладенні нових договорів прив’язується до курсу 18 гривень за долар.А от у компанії «Укрбуд» повідомляють, що за всіма житловим комплексам пройде хвиля підвищень вартості: в середньому, залежно від об’єкта і загальної площі, ціна за один квадратний метр зросте на 2 тисячі гривень.

У зв’язку з плаваючим курсом в лютому з’явилися і програми лояльності, де можуть бути оптимізовані умови розстрочки і під клієнта, який уклав договір ще до валютних коливань. А ось при 100% платні можна розраховувати на хороший антикризовий дисконт в кілька сотень тисяч гривень.

Джерело: realt.ua

Возможно, Вам также будет интересно