Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Ринок нерухомості влітку: коли краще шукати квартиру і чому злетять ціни

10906.jpg
 

Влітку на ринку нерухомості традиційно спостерігається затишшя, розповідають в Асоціації ріелторів України. Уже в червні кількість укладених угод, як припускають експерти, може знизитися на 10%. Цей період називають найкращим часом для оренди квартир. “Млявий ринок” дозволяє вибирати, а не шукати житло. Правда, в серпні ринок знову активізується, а разом із тим виростуть і ціни на оренду. То чого чекати від ринку нерухомості цього літа?

Менше оголошень і пропозицій

З початку року портали для оренди житла почали жорсткіше підходити до розміщення оголошень, розповідає керівник Комітету з інформаційних систем і аналітики Асоціації фахівців з нерухомості України Едуард Бразас. В результаті, як зазначають ріелтори, кількість оголошень про оренду житла на просторах інтернету скоротилося.

Крім того, експерти спостерігають і зниження кількості реальних пропозицій. “Ринок зараз млявий, деякі власники свої пропозиції познімають. Та й орендарі зараз так активно не бігають за квартирами. Але сказати, що це якийсь особливий стан ринку, не можна”, – розповідає Едуард Бразас.

Українці неохоче змінюють місце проживання під час свят і на початку літа. Традиційно в червні ринок “завмирає”. “Сказати, що це сильно вплине на ринок, не можна. Можливо, буде просідання відсотків на десять. Але це не так істотно”, – упевнений аналітик Асоціації ріелторів України.

Ріелтор Максим Бабуряк розповідає, традиційно найбільшим попитом користуються дешеві квартири. Так, в Києві можна за кілька годин здати “однушку” за 4 тисячі гривень. Житло вартістю від 6-6,5 тисяч гривень здати в оренду складніше.

“Зараз вимоги до квартир високі. Із совковими меблями і далеко від метро квартири здати в оренду не так легко. А якщо ще вона коштує 6 тисяч, звичайно, таке житло може довго стояти”, – розповідає ріелтор.

За словами Едуарда Бразаса, однокімнатну квартиру в Києві можна орендувати за 4-5 тисяч гривень. Елітне житло (в хорошому будинку і дизайнерським ремонтом) обійдеться від 10 тисяч гривень на місяць.

Квартиру знімати краще на початку літа

Максим Бабуряк пояснює, в серпні-вересні тисячі студентів шукають собі житло в столиці. В результаті чого в сегменті дешевого житла різко зростає попит, власники квартир піднімають ціни, а здобувачі змушені погоджуватися. “В кінці серпня роботи багато. І в обласних центрах, і в столиці кількість бажаючих орендувати житло різко зростає. Роботи багато. Цей сезон триває до жовтня. Тоді вже ринок трохи заспокоюється”, – розповідає ріелтор.

Едуард Бразас також вважає, в серпні оренда квартир подорожчає. Тим, хто збирається змінити квартиру, краще зробити це на початку літа. “Серпень і вересень найвищий сезон в оренді. Тоді буде найважче орендувати житло. Природно до цього періоду потрібно вирішити свої питання з житлом. Якщо зараз можна подивитися п’ять квартир і вибрати, то в серпні можна подивитися дві, а коли дійде час до третьої вже перші дві займуть”, – говорить Едуард Бразас.

Купити квартиру в Києві

Як каже Максим Буряк, все більше киян віддають перевагу квартирам у новобудовах. На “вторинному ринку” кількість покупців скорочується. При цьому, ціни на “вторинці” прив’язані до долара, якій тільки за останній місяць девальвував на 1 гривню. Отже, ще місяць тому квартира вартістю 30 тисяч доларів коштувала на 30 тисяч гривень дорожче.

Попит на нове житло зростає з кожним місяцем. На даний момент ціни на первинному ринку відносно стабільні, в той час як житло на “вторинці” продовжує дешевшати. Основний попит (80% угод) – житло в “недорогому” сегменті.

Джерело: segodnya.ua

, , , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно