Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Ринок нерухомості завмер: українці сидять на валізах з грошима, але не купують житло

3209.jpg
 

В Україні стали купувати менше житла, експерти прогнозують падіння цін і квартири по $ 8 тис.

Ринок нерухомості в Україні переживає складні часи. Кількість угод зменшується, війна на сході і непроста економічна ситуація в країні накладають свій відбиток на його розвиток.

За підсумками 2014 року, на ринку нерухомості спостерігається спад активності в порівняння з 2013. Про це свідчать дані Міністерства юстиції України, отримані у відповідь на інформаційний запит Сегодня.ua.

Так, згідно з наявною інформацією, в 2013 році в п’ятірці областей-лідерів за кількістю договорів купівлі-продажу житлової нерухомості в Україні були Київська (враховуючи продажу в столиці), Дніпропетровська, Харківська та Луганська.У 2014 ситуація змінилася з урахуванням початку бойових дій на Донбасі. Лідерами з продажу стали Київська, Дніпропетровська, Харківська, Донецька та Одеська області. В цілому, обсяги продажу житлової нерухомості в 2014 зменшилися у всіх регіонах України.

Дані надані Сегодня.ua Міністерством юстиції України

Сегодня.ua поцікавилося у експертів галузі про основні проблеми і тенденції ринку нерухомості, а також про прогнози на майбутнє.

Купівлю нового житла.

На думку президента Всеукраїнської громадської організації Ліга Експертів України Світлани Бовсуновський, на даний момент покупка житла в первинному секторі не є вигідною інвестицією.

“Зараз немає сенсу інвестувати в ринок первинної нерухомості, тому що ті забудовники, які завершують об’єкти, добудовують їх на останньому диханні. А нові об’єкти -це величезні ризики. Вони або не починають, або йдуть по ризикових схемами.Коли є ступор в економіці країни, то така ж ситуація на ринку. Я б не рекомендувала інвестиції на ринку первинки зараз “, – говорить Бовсуновська.

Її слова підтверджує і президент Міжнародної федерації нерухомості ФІАБСІ-Україна Тельман Аббасов.

“Спостерігаємо стагнацію ринку нерухомості, зараз навпаки люди намагаються продати свою нерухомість, тому що стагнація відбуватиметься ще довго”, – відзначає він.

Аббасов пояснює, що на хвилі стрибка валют в кінці 2014 року було створено повишеннийспрос на нерухомість в первинному секторі, що призвело до падіння попиту на початку 2015.

“У листопаді-грудні, коли був різкий стрибок долара, ринок нерухомості був інертний і ціни не встигли піднятися так швидко.Звичайно, будівельники використовували таку ситуацію, створили ажіотаж і залучили грошову масу населення за заниженою вартістю, з переляку, що почнеться стагнація і ніхто більше їм не буде приносити гроші. Ось зараз так і відбувається.Тепер будівельники думають, що робити “, – пояснює експерт.

Однією з серйозних проблем Світлана Бовсуновкая бачить зменшення купівельної спроможності середнього класу.

“Середній клас в Україні зараз нічого не набуває, накопичені гроші все притримують, тому що жити треба і переживати цю кризу, який ще тільки починається. У кого є гроші – сидять на валізах.Якщо ситуація в країні не зміниться за цей рік, то нас чекає ще більше погіршення ситуації на ринку, тобто падіння цін. Ну ось пам’ятаєте, коли у нас однокімнатна квартира 8 тис. Доларів коштувала? Щось подібне “, – говорить Бовсуновська.

АЛЬТЕРНАТИВНІ РИНКИ.

Президент Ліги Експертів України Світлана Бовсуновська пояснює, що зараз українці активно купують нерухомість за кордоном.

“Нерухомість за кордоном дуже цікава для українського споживача, особливо безвізові країни. Це і Чорногорія, Болгарія, Іспанія дуже добре йде, Італія. Ці країни як місце відпочинку. Прибалтійські країни дають переваги по виду на проживання. Тобто в цьому напрямку йде значний відтік грошей з України “, – відзначає експерт.

Окремим пунктом Бовсуновська зазначає ситуацію на ринку нерухомості в окупованому Криму.

“Ціни там значно нижчі, ніж раніше. Нерухомість там зараз навіть дешевше, ніж в Краснодарському краї.Там просто спокійний район, ціни підупали, але росіяни майже не купують, бо в Росії зараз немає середнього класу.Коли Україна контролювала ці території, Крим був цікавий для представників середнього класу, які купували нерухомість, як об’єкти відпочинку. Росіяни дозволити собі такого не можуть – там є або дуже багаті чи бідні “, – пояснює експерт.

ПРОГНОЗ.

Бовсуновська каже, що ринок нерухомості буде існувати при будь-яких умовах, однак про інвестиції швидше за все доведеться забути.

“Ринок не зупиниться. Завжди є споживчі угоди.Хтось вступив у спадок – треба продати, бо платити комуналки, податки нікому не цікаво. Людям потрібно роз’їжджатися-з’їжджатися. Споживчі, а не інвестиційні угоди – вони завжди будуть існувати “. – Каже Бовсуновська.

На її думку, чекати змін можна тільки після стабілізації ситуації в країні.

“У країні війна, корупція і відсутність економічних реформ – все це негативно позначається на індексі інвестиційної привабливості України.Поки ці фактори не зникнуть, позитивної тенденції на ринку нерухомості не буде “- пояснює експерт.

У числі однією з найважливіших проблем українського ринку нерухомості Бовсуновська бачить збільшення фіскального навантаження.

“Податкове навантаження потрібно зменшувати.Чим більше буде угод і розумніше податки – тим більше виграють від цього всі. У нас немає обдуманої, планової політики розвитку ринку нерухомості – ніхто цим не займається “- зазначає вона.

Про слабку роботу уряду в цьому напрямку говорить і президент ФІАБСІ-Україна Тельман Аббасов.

“Є міжнародна практика, як виходить з таких ситуацій, яка склалася в нашій країні з ринком нерухомості.Але таке відчуття, що ті експерти, які сидять в уряді, або не знають цих прикладів, або не розуміють, чим це обернеться для ринку нерухомості, для надходження грошей до бюджету і взагалі для країни.Таке відчуття, що їм ніхто не підказує “, – відзначає президент Міжнародної федерації нерухомості.

Бовсуновська підкреслює, що держава має бути партнером для всіх учасників ринку, в тому числі і для тієї категорії населення, хто не може дозволить собі вирішить проблеми з житлом.

“За статистикою, у нас 30% населення ніколи не зможуть вирішити свою проблему з житловими умовами. Ось цими людьми має займатися держава. У Європі середньостатистична сім’я до 10 разів змінює місце проживання за життя, це мова в основному про оренду.Вони рухаються зі країни в країну і тільки в кінці життя купують постійне житло. В Україні той же показник наближається максимум до чотирьох змінах житла “, – говорить Світлана Бовсуновська.

Говорячи про вигідних вкладень, президент Всеукраїнської громадської організації Ліга Експертів України радить вкладати гроші в покупку землі.

“Зараз є сенс купувати землю – її дуже мало, війна колись закінчиться.Прийдуть інвестори, прийдуть фермери, особливо в чорноземних регіонах – Чернігівська, Полтавська області “, – зазначає Бовсуновська.

Джерело: realt.ua

Возможно, Вам также будет интересно