Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Ринок продуктового рітейлу скочується в базар

8124.jpg
 

Складні бонусні системи, тривалі відстрочки платежів, стандартні договори і жорсткість позицій рітейлерів змушують фуд-виробників йти з мереж.Деякі переорієнтуються на неорганізовану роздріб, наприклад, базари, інші опиняються на межі закриття бізнесу.Як з’ясувалося в ході публічних дебатів на тему «Рітейлери vs постачальники», організованої Retail Community, така ситуація – одночасно причина і наслідок відсутності взаєморозуміння між продавцями і постачальниками.

Свої проти всіх

Нещодавно представники компанії «Чумак» заявили про те, що мережі довели їх до банкрутства своїми відстроченням платежів.Проблема виникла через те, що «Чумак» – не глобальний, а локальний бренд, а рітейлери вважають, що міжнародні торговельні марки – це майбутнє торгівлі.

«Ринок знаходиться напередодні серйозних змін, і« Чумак »відчуває це», – вважає генеральний директор мережі «Спортмастер» Ігор Чернов. На його думку, «Чумак» повинен знайти можливість стати філією більш великої світової компанії.«Або, якщо буде чинити опір, його просто приберуть з полиць на два роки, поставивши на його місце якийсь світовий відомий продукт за ціною на 10 центів дешевше, і в кінцевому рахунку« Чумак »зникне.Потрібно підходити до маркетингу з точки зору глобальної конкуренції», – упевнений Чернов.

Практика ринку свідчить про те, що в словах Чернова є частка істини. Наприклад, успішний локальний бренд Sandora був куплений міжнародним гігантом PepsiCo.За припущенням директора з продажу групи компаній «Арикол» Дмитра Луньова, подібна доля чекає і бренд «Яготинське», який експерт називає більш успішним у своєму сегменті, ніж міжнародні компанії.

Один із шляхів збереження і розвитку бренду – вихід у великі мережі. Логіка тут проста: це не тільки збільшення обсягів продажів, а й підвищення впізнаваності бренду. Так що в деякому роді це узгоджується з трендом загальної глобалізації.Як тільки покупець починає дізнаватися назва товару, інтерес до виробника різко підвищується. Крім того, в роботі з іншими ритейлерами завжди можна повідомити про успішний досвід роботи з якоюсь мережею.

Базарний варіант

Втім, розбіжності між мережами та постачальниками часто призводять до того, що для багатьох виробників пріоритетним стає виживання і сьогохвилинне заробляння грошей, а не стратегія підвищення впізнаваності бренду.Іншими словами, вибираючи між зарегульованій мережею або більш простим неорганізованим рітейлом, постачальник віддасть перевагу другому варіанту.

За словами Олексія Дорошенка, ситуація дійшла до того, що в лютому постало питання про те, що буде, якщо постачальники почнуть закриватися.«Виникла пауза, ніхто з рітейлу не міг сказати, що буде», – розповідає він. Зараз у продуктовому ритейлі 55% становить організований сегмент. Такого показника вдалося досягти за рахунок того, що раніше щороку організований рітейл приростав на 2-3%.Але за 2015 рік, стверджує Дорошенко, організований ритейл дуже сильно скотиться вниз за рахунок того, що розростаються ринки.

«Коли наша асоціація починала свою діяльність, майже всі постачальники працювали з торговельними мережами.Зараз, щоб знайти тих, хто працює, потрібно постаратися, тому що більшість або пішли з торгових мереж, або перебудувалися », – розповідає Дорошенко. За його прогнозами, подібна тенденція спостерігатиметься й надалі протягом найближчих 2-3 років.

Джерело: abcnews.com.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно