Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Ринок вторинки: здрастуй, дно!

7352.jpg
 

Зниження цін оживило ринок, але не достатньо. Ріелторам не вдатися побити навіть низькі показники минулого року.

Заручники долара і війни

Найбільші цінові скачки в 2014-2015-му роках ринок «вторинки» переживав в періоди різких коливань курсу валют і загострення в зоні АТО. Показовими стали осінь минулого року і лютий-березень нинішнього.У першому випадку параліч на ринку викликали воєнні дії, у другому – дворазове подорожчання долара по відношення до гривні.

У такі моменти угоди були одиничними і відбувалися тільки при хороших дисконтах, від 30% і вище, стверджує президент Союзу фахівців з нерухомості України Олександр Рубанов.Ці періоди не пройшли для ринку безслідно, а задали довгограючий тренд на зниження ціни.

Фактори пожвавлення

За рік розмір дисконту збільшилися на 5-8 п.п. до 15-20%.Помітне зниження ціни – як декларованої, так і фактичної – стало одним з факторів пожвавлення ринку, що розпочалося з другої половини літа і відзначається досі. Свою роль зіграли відносна стабільність на валютному ринку і зниження ціни.

За даними віце-президента Всеукраїнської асоціації професійних управляючих нерухомістю Анатолія Топала, найбільше стали продаватися об’єкти в найдешевшому ціновому сегменті вартістю до $ 25-27 тис.

Він додав, що пожвавленню ринку “вторинки” сприяло і перетікання частини покупців з первинного ринку. Анатолій Топал вважає, що людей відлякало безліч повідомлень про незаконні будівництвах, зведення яких можуть заборонити.Саме таку тезу активно озвучувався столичною владою в передвиборній гонці. ABCnews писав, що з початку цього року протистояння між мешканцями та представниками застройщіковпроізошлі на десятках будівельних майданчиках. Крім того, КМДА запустила кадастрову карту.Зараз у ній близько 2 тис. Об’єктів будівництва: житлові комплекси, автостоянки, автозаправки та ін., З яких 480 є незаконними. З них близько 40 будинків – проекти компанії «Укогрупп».Відзначимо, що частина об’єктів, відзначених на карті вже побудовані, здані в експлуатацію, а деякі – заселені.

Господарі злякалися

Шоковані обвальним падінням цін, власники нерухомості в кінці літа стали дружно знімати об’єкти з продажу.Залишилися лише ті, кому гостро необхідно провести операцію.

«У мене є знайомий, який час від часу« заміряє »ринок, виставляючи на продаж свою однокімнатну квартиру на Борщагівці (у найвіддаленішому спальному районі Правобережжя столиці – ред.).У 2013 році за неї давали $ 40 тис., Рік тому – $ 32 тис., Зараз – $ 27-28 тис. », – Розповідає Анатолій Топал. Не всі продавці готові до настільки істотного зниження. Саме тому їх число – як і число виставлених у продаж об’єктів – за минулий рік скоротилося.

За даними порталів, що розміщують оголошення про продаж нерухомості, у Києві – як і в минулому році – одночасно експонується близько 30-40 тис. Квартир. Експерт піддає сумніву цю цифру.

«На практиці зараз до 80-90% всіх оголошень – пустушки.Це або приманки для покупців, в яких значаться завищені параметри при заниженій ціні, або застарілі оголошення, або – кілька оголошень по одному і тому ж об’єкту », – роз’яснює Анатолій Топал.

Зазначимо, що два роки тому практика фейкових оголошень теж була, проте їх частка становила не більше 20-30%.

Покупці йдуть в оренду

Кількість переглядів та угод збільшується, проте показники минулого року побити не вдасться, переконана київський рієлтор Тетяна Іванихіна. За даними Мін’юсту, в минулому році в столиці на ринку нерухомості було укладено близько 20 тис. угод, а в цілому по Україні – 178,4 тис. Це на 25-30% нижче підсумків 2013 року і один з найнижчих показників за весь час незалежності України.

Чи будуть ціни знижуватися далі? Думка експертів розділилися. «Це дно – з нерівним рельєфом, хитке і невпевнене.Чи зупиниться ринок на цьому і куди він піде до кінця року, залежатиме від дуже багатьох чинників », – ухильно зазначає Анатолій Топал.У той же час, за прогнозами віце-президента Міжнародної федерації нерухомості «ФІАСБІ-Україна» Олександра Бондаренка, дно практично знайдене і при збереженні стабільності в країні ринок нерухомості вже в середньостроковій перспективі може очікувати відновлення.

Джерело: abcnews.com.ua

, , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно