Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Ринок житла Одеси: покупці повертаються

5125.jpg
 

Вже цієї осені очікується помітна активізація попиту.

Перше півріччя одеському ринку нерухомості далося складно: невисокий попит, зниження цін, звуження обсягу ринку. «Все півроку – з січня по червень – ринок плавно знижувався, – каже співзасновник« Першої ріелторської компанії »Дмитро Грабина.- За цей період попит зменшився на 20% ». Однак саме ринок нерухомості Одеси експерти називають одним з найперспективніших в Україні.

Розподіл сил

Криза 2008-2009 років внесла корективи в портрет ринку.Тоді в список лідерів входили компанії «Прогрес-буд» Олександра Селезньова і «Альянс» Сергія Кононова. Але ці девелопери не розрахували сили і зараз по Одесі розкидані їх недобудови.За словамюріста Максима Болдіна, зараз основними забудовниками Південної Пальміри є KADORR Group Аднана Кивана (у нинішньому активі компанії 22 новобудови), «Будова» (один із співвласників Олександр Ілляш, 12 об’єктів), «Стікон» Леоніда Крючкова (7 об’єктів).Відзначимо, що сирійського бізнесмена пов’язують з екс-главою ЦВК регіоналом Сергієм Ківаловим.

Сегментація ринку нерухомості Одеси сьогодні така ж, як і в Києві: економ-клас становить 70% всіх пропозицій і купівельних запитів, бізнес-клас – 20-25%, еліт-клас – 5-10%.

Найдорожче житло розташоване біля моря.«Віддалені спальні райони – це третій рівень, там ціни стартують з $ 700 за кв. м. Квартири в центрі (другий рівень, бізнес-клас) можна придбати за $ 1000-1200 за кв.м, а найдорожчі – еліт-клас, перший рівень, розташовані на узбережжі з прекрасним видом на море, – продаються по $ 1500-3000 за квадрат », – розповідає директор АН« Експерт »Олег Поляков.

Цінові коливання

Падіння попиту призвело до зниження цін.Особливо відчутно просів вторинний ринок, з січня по червень він скоротився у валюті приблизно на 10%, до $ 700-800 за кв. м. Зараз на ринку виставлено на продаж 15 тис. квартир.

Одна з причин падіння цін: переваги покупців різко змістилися у бік первинки.Вторинним ринком цікавляться лише 30-40% потенційних набувачів житла, що зовсім не характерно для Одеси. У місті досі існують потомствені ріелтори, які допомагають придбавати або продавати житло цілим поколінням родини.

Ринку первічікі вдалося утримати позиції за рахунок більш активного, ніж на вторинці, попиту, який підтримують всілякі програми лояльності від забудовника: розстрочки, акції та знижки.Тому ціни на новобудови змінилися незначно: в доларовому еквіваленті впали на 3-5%, а в гривні підросли на 15-20%.

Відпочиваючі допоможуть

Однак зниження цін не вплинуло на привабливість регіону. «Одеса в трійці лідерів.Це і прикордонне місто, і морське місто, і культурний центр. Після анексії Криму Одеса стала особливо цікава і затребувана: охочих придбати нерухомість у моря менше не стало », – пояснює глава Українського союзу експертів з нерухомості Олександр Рубанов.Він упевнений, що ринок нерухомості Одеси вже в короткостроковій перспективі очікує підйом.

Активізація на ринку може відбутися вже цієї осені.«Традиційно одеські підприємці, заробивши влітку на оренду житла, вкладали восени ці кошти в житло або офісну нерухомість, які працюють цілий рік. У цьому сезоні в Одесі великий наплив відпочиваючих (через анексії Криму).Це вселяє надію, що гроші, які зайдуть до Одеси, підуть восени на ринок нерухомості », – сподівається Дмитро Грабина.

Джерело: abcnews.com.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно