Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Ринок житлової нерухомості України виходить на докризовий рівень

16515.jpg
 

Українці стали активніше купувати квартири і будинки.
За підсумками 2016 року кількість угод на ринку житлової нерухомості збільшилася на 18,8% в порівнянні з 2015 роком, повідомили в Міністерстві юстиції. Всього нові власники з’явилися у 409 233 квартир / будинків.Як повідомив віце-президент Ліги експертів України Андрій Гусельников, в минулому році практично вдалося досягти обсягів докризового 2013 року, коли було здійснено 490 733 транзакцій.

Однак аномально високою залишається частка договорів дарування в загальній структурі, в 2013-му це був кожен п’ятий договір, в 2016-м – кожен четвертий. “Не менше чверті угод оформляються через договори дарування.Це маркер високої тінізації ринку – і старі і нові власники таким чином зменшують оподаткування “, – пояснив Гусельников.

Інтересносно, що активність ринку нерухомості зросла в порівнянні з 2015-м у всіх областях.Лідером за темпами зростання стали Луганська (+ 48%) і Донецька (+ 36%) області, але в абсолютних числах, зі зрозумілих причин, вони далекі до докризових обсягів.”Ми бачимо не просто зростання в порівнянні з минулим роком – в деяких регіонах кількість угод перевищила навіть показники 2013-го. Це стосується центру і заходу країни”, – розповів Гусельников.

За його словами, в столиці у 2013 році було проведено 56,5 тис.транзакцій, а в 2016 – 59 тис. В Одеській області за цей же проміжок часу число транзакцій зросла з 25,5 тис. до 27,5 тис., а у Львівській – з 20 тис. до 23 тис. відповідно.А ось на сході, навіть значний переселенський попит не дав можливості відновити обсяги, там простежується тенденція до зменшення кількості угод. Наприклад, у Дніпропетровській області кількість угод зменшилася з 44,8 тис. У 2013 році, до 41 тис.в 2016, а в Харківській – з 36,8 тис. до 35 тис. відповідно. Що вже говорити про Донецьку область, в якій в 2013-му було оформлено 54,6 тис. Угод, а в минулому році лише 18,9 тис.

Ще одна цікава цифра: в минулому році був оформлений 15 181 договір іпотеки.”Звідки така досить оптимістична цифра на тлі заморозки держпрограм? НБУ в цю статистику включає договори розстрочки від забудовників”, – пояснив Гусельников.

В цілому, за його оцінкою, відносно позитивні дані минулого року пояснюються “повзучої детінізацією економіки”. “Нерухомість залишається одним з небагатьох способів легалізації тіньових доходів. З одного боку, і такий” сірий “попит стимулює економіку в цілому.Але з іншого – без системного підходу держави до вирішення житлового питання, від реконструкції застарілого житлового фонду до переселенців і відновлення нерухомості в Донбасі – складно очікувати подальшого стабільного зростання “, – говорить Гусельников.

Джерело: abcnews.com.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно