Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Ринок нерухомості Києва ожив після виборів

321.jpg
 

Що відбувається на ринку нерухомості Києва після виборів президента і чого чекати до кінця року, розбиралася Delo.UA
За перші п’ять місяців 2014 року в Києві було зафіксовано мінімальну кількість угод на ринку нерухомості за останні десять років – 5,2 тис. (1965 тис. на вторинному ранці і 3266 на первинному).

З початком активних бойових дій на Майдані в січні-2014 кількість угод на ринку нерухомості столиці впало на 30,7% (порівняно з груднем-2013) – до 1414 угод.Березні ж довів, що ситуація на ринку нерухомості може бути ще гірше – у столиці було проведено всього 688 угод з житлом. Для порівняння, в грудні-201З число угод на столичному ринку житла перевищувало це кількість майже в три рази – 1,3 тис., А в докризовий час Мін’юст фіксував щомісяця до 3,5 тис. угод.

І тільки в травні, напередодні президентських виборів, покупці повернулися на ринок. За підсумками місяця було скоєно 1,2 тис.угод купівлі-продажу нерухомості, з яких 465 – на вторинному ринку (на 39% більше кількості угод у квітні-2014) і 711 – в новобудовах (на 7,2% більше показника попереднього місяця).

Червень показав, що результати травня не випадковість, а тенденція.За місяць на ринку було укладено 1388 угод (592 угод купівлі / продажу квартир на вторинному ринку і 796 квартир продано в недобудованих будинках). Максимальна кількість угод (80%) припало на квартири вартістю до $ 100 тис., 15% в ціновій категорії від $ 100 до $ 200 тис.і 5% – у категорії понад $ 200 тис. Найбільшим попитом у покупців користувалися двокімнатні квартири (48% угод), 43% припало на однокімнатні квартири і 9% на об’єкти з трьома кімнатами і більше.

Ринок ожив.

Учасники ринку констатують збільшення купівельної активності, кількість дзвінків у відділи продажів компаній зростає.Це пов’язано як надією на стабілізацію ситуації в країні після президентських виборів, так і з незмінністю валютного курсу в останні два місяці.

“Говорити про високий попит поки не доводиться, він просто відновився до того рівня, яким був на початку року.Позитивним сигналом є відновлення кредитування банками проектів забудовників, деякі об’єкти кредитують навіть під 14% річних на перші 3 роки.Тому при стабільній ситуації в політичній та економічній сферах в найближчі місяці ми побачимо зростання попиту приблизно на рівні початку-середини 2013 року, особливо в сегменті недорогого житла “, – пояснює керівник відділу продажів ЖК” Park Stone “Дмитро Шостя.

На відновлення ринку вплинув і відкладений попит. “Традиційно, як тільки” кризова ситуація “дозволяється,” отложнікі “повертаються на ринок і за 2-3 місяці відіграють позиції”, – продовжує Дмитро Шостя.

Не останню роль у відновленні ринку зіграла цінова політика продавців.Після квітневого перегляду забудовниками цінової політики (внаслідок політичної та економічної кризи в Україні девальвація гривні з початку року досягла позначки в 40%) станом на травень 2014 вартість квадратних метрів у доларовому еквіваленті впала на20%, а зростання цін у гривні склав усього 10%. У червні ціни залишилися на цьому ж рівні.

Так, зараз як мінімум у п’яти житлових комплексах, які знаходяться на стадії будівництва, вартість квадратного метра становить від 7400 до 8100 грн, хоча раніше ціни стартували від 8800 грн за квадратний метр.

Зниження вартості на первинному ринку впливає на ціни на вторинному ринку. Так, з початку літа, за даними агентств нерухомості, вартість квадратного метра на вторинному ринку Києва починається з 10-11 тис. грн, хоча раніше він коштували на 3-4 тис. грн дорожче.”Реально ж мінімальна вартість однокімнатної квартири готельного типу (до 25 кв. М) на вторинному ринку в Києві становить $ 29-30 тис., повноцінну однокімнатну квартиру можна купити за $ 35-40 тис. залежно від стану ремонту й місця розташування.Що стосується “первинки”, то в споруджуваному будинку однокімнатна квартира (від 38 кв. М) коштує 7500-7900 грн за 1 кв. м. Квартири в будинках, які вже введені в експлуатацію, продають за ціною від 11 600 грн за 1 кв. м “, – розповідає начальник відділу продажів ЖК” Квартал-Авіа “Ірина КРУШАНОВСЬКИЙ.

Якщо забудовники продовжать утримувати ціни нижче 9 тис. грн за 1 кв. м, то вартість вторинної нерухомості опуститися ще нижче. За прогнозами учасників ринку, до кінця літа вартість “вторинки” може опуститися на 10-12%.Особливо боляче це вдарить по економ-сегменту вторинного ринку – покупці віддають перевагу квартирам у новобудовах перед аналогічними за ціною “хрущовками” і “готельками”.Як результат, вже зараз на первинний ринок припадає 60% всіх угод, хоча ще минулого року його частка становила близько 50%.

Продавці “первинки”, вловивши, що вектор попиту змістився в їх сторону, різними способами намагаються залучити клієнтів, пропонуючи знижки і всілякі акції. Наприклад, при оплаті 100% вартості квартири можна отримати знижку в 10%.Крім того, якщо минулого року забудовники пропонували клієнтам житло в розстрочку під 10%, то зараз згодні і на 5%. “З початку 2014 на ринок первинного житла Києва вийшло близько 10 нових об’єктів.При цьому забудовники для залучення клієнтів змушені знижувати вартість об’єктів, наприклад, до 7500 тис. за кв. м “, – продовжує КРУШАНОВСЬКИЙ.

У боротьбі за клієнта зараз активно діють і продавці вторинного житла, які можуть зробити знижку і до 35% у доларах.

До кінця року ціни зростуть на 12%.

“Людям, у яких є на руках сума від $ 30 тис., я б не радила займати вичікувальну позицію. Зараз продавці готові торгуватися як на дорогих, так і на дешевих об’єктах, і розмір торгу становить 10-15% за умови 100% оплати.Господарі елітних і просто дорогих квартир готові знижувати ціни навіть на 20-25%. По суті, це не зниження вартості, це – приведення до норми раніше завищених цін “, – розповідає КРУШАНОВСЬКИЙ.

Аналітики одностайні в думці, що цінові коливання триватимуть весь 2014 рік. Більшість забудовників з метою стимулювання попиту зафіксували станом на травень-червень 2014 курс в діапазоні 9-10 грн / $ 1.Але вже до осені гривневі ціни, найімовірніше, покажуть зростання на 10-12%. У доларах, навпаки, можуть знизитися на 15%.

“Єдине, що може вплинути на зниження цін на первинному ринку – це” заморожування “деяких об’єктів, а, отже, зниження довіри покупців до квартир на стадії будівництва, а на вторинному – низька купівельна спроможність і потенційне зростанняпропозиції. Ці фактори можуть спричинити за собою незначне зниження цін. Тому мій прогноз середніх цін на первинному ринку по Києву на кінець року – близько 14-15 тис. грн за 1 кв. м. На вторинному – близько 20,5-21,5 тис. грн за 1 кв.м “, – резюмує головний редактор аналітичного порталу” Столична нерухомість “Олексій Набожняк.

Експерти розраховують, що починаючи з вересня кількість угод у столиці буде рости на 5-10% щомісяця, проте яке буде їх кількість за підсумками року, гравці ринку прогнозувати утрудняються – надто вже хитка ситуація на ринку.

Джерело: delo.ua

Возможно, Вам также будет интересно