Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Ринок нерухомості Києва в травні-червні почав потроху оживати

137.jpg
 

Ринок нерухомості Києва в кінці травня – початку червня стабілізувався і навіть дещо пожвавився на тлі реалізації відкладеного до кращих часів попиту та наявності переселенців з неспокійних регіонів країни, вважають опитані агентством “Інтерфакс-Україна” експерти.
РЕАЛІЗАЦІЯ відкладений попит

Активізацію ринку нерухомості столиці в кінці весни – початку літа експерти пояснюють вдалими президентськими виборами, відносною стабілізацією валютного курсу, бажанням вкласти в “тверду” валюту.

Як повідомили експерти девелопера Ukrainian Development Partners (UDP) у травні-червні поточного року ситуація на ринку первинної нерухомості Києва дещо стабілізувалася порівняно з березнем-квітнем цього ж року.

“Однозначно купівельний попит виріс.Вже в травні компанії вийшли на продажу минулорічного рівня аналогічного періоду. Спостерігається збільшення купівельної активності, кількість дзвінків у відділи продажів компанії та відвідування покупцями офісів відділів продажів росте.Це пов’язано як з вдало минулими президентськими виборами, так і з відносною стабілізацією валютного курсу. Намітилася тенденція відновлення колишніх обсягів продажів “, – зазначають в UDP.

Крім того, після виборів поступово почав реалізовуватися відкладений купівельний попит, який вже в червні буде проявлений укладенням угод.

За словами президента групи компаній “Чайка” Оксани Кулагиной, зростання попиту в Київській області на первинну нерухомість в травні-червні збільшився в межах 12% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

“В цілому, за даними аналітичного центру ЖК” Чайка “, за останні півтора року попит на первинку в так званих буферних зонах (забудова між Києвом і приміськими населеними пунктами) збільшився більш ніж на 20%”, – відзначає експерт.

ПОПИТ НА ЗМЕНШЕННЯ ПЛОЩ

За словами президента Асоціації фахівців з нерухомості (АФНУ) України Сергія Злидня, як і минулого року, більш популярною залишається покупка житла на первинному ринку.Проблеми в економіці країни лише збільшили різницю, зробивши “первинку” ще привабливішим.

С.Злидень також відзначив зміну в перевагах покупців на первинному ринку: якщо торік найпопулярнішими були однокімнатні квартири, то в поточному покупці звертають більше уваги не на кількість кімнат, а на площу квартири.Тому найпопулярнішими зараз стали невеликі двокімнатні квартири, які незначно відрізняються від “одиничок” за площею.

У UDP також відзначають чітко простежується запит покупців на зменшення площ у всіх сегментах ринку.Однак ця тенденція характерна для світового ринку нерухомості в цілому, а не тільки для вітчизняного.

За даними ЖК “Чайка” найбільшим попитом на первинному ринку нерухомості в червні користуються однокімнатні квартири загальною площею від 30 до 50 кв.м, на які припадає близько 62% від загальних продажів компанії по Київській області.

За словами О.Кулагиной така тенденція попиту на малогабаритні квартири обумовлена ​​нестабільною економічною ситуацією в Україні і бажанням людей вкласти гроші в “тверду” валюту, якою, по суті, є нерухомість.

ПЕРЕСЕЛЕНЦІ ЗІ СХОДУ купувати житло У КИЄВІ ЯК ЗАПАСНЕ

Президент АФНУ зазначає, що наприкінці травня – початку червня 2014 спостерігається зміна тенденцій на ринку нерухомості в “стабільних” регіонах.Ріелтори багатьох регіонів, особливо сусідніх з Луганської та Донецької областями, відзначили збільшення попиту як на покупку, так і на оренду житла.Це пов’язано з тим, що багато жителів територій, захоплених зловмисниками, намагаються переїхати в більш спокійні регіони.

За словами С.Злидня, власним житлом, як правило, обзаводяться ті з переселенців, хто мав достатні накопичення на придбання квартири, зміг продати своє майно в неспокійних регіонах, і бізнесмени, які переводять свій бізнес в інші області.Решта, яких більшість, розглядають лише варіанти знімання житла.

“Проте цей фактор не привів до зростання цін на ринку оренди.Кількість людей, які переселяються, не настільки велике, щоб перекрити ті негативні тенденції, з якими зіткнувся ринок в останні півроку “, – додав експерт.

Разом з тим, вартість нерухомості на вторинному ринку в доларовому еквіваленті практично не змінилася, а продавці стали більш поступливими і готові торгуватися.

За словами експертів UDP серед покупців нерухомості компанії стало більше жителів Криму.

“Переселенців цікавить частіше готове житло економ, і житло бізнес-класу. Більше інтересу до трикімнатних квартирах, що говорить про те, що покупці в більшості люди сімейні”, – зазначають у компанії.

Разом з тим, покупці зі сходу країни набувають, в основному, житло в Києві як друга: “Це не переселення, а місце де можна жити родині в неспокійний час, а потім, можливо, повернутися додому після стабілізації ситуації в регіоні”.

Крім того, покупців, які були готові інвестувати в нерухомість і розглядали варіант покупки квартири в столиці, що склалася на Південному Сході України ситуація змушує швидше приймати рішення на користь придбання.

СЕРЙОЗНИХ ЗМІН НА РИНКУ ДО ОСЕНІ ЧЕКАТИ НЕ ВАРТО

За прогнозами аналітиків UDP великого зростання ринку в 2014 році не передбачається.Плани по запуску нових проектів швидше за все будуть перенесені, компанії будуть реалізовувати вже розпочаті проекти, виконуючи свої зобов’язання перед інвесторами.

“Зростання ціни на квадратні метри до кінця року якщо і буде, то незначне і тільки в ліквідних і успішних проектах нерухомості. Так, зростання цін на квадратні метри житла до кінця року в доларовому еквіваленті складе не більше 3%, а в гривні не більше 15 % “, – відзначають в UDP.

За прогнозами С. Злидня немає ніяких причин для серйозних змін на ринку нерухомості до кінця літа. Лише до осені ринок трохи пожвавиться. Ціна залишиться такою ж, але буде збільшуватися кількість транзакцій.

“Якщо кількість угод зросте серйозно, і ринок насититься, тоді можна буде вже говорити про зміну ціни. До кінця цього року ми не прогнозуємо такого насичення”, – сказав С. Злидень.

За прогнозами президента ГК “Чайка” ціни на первинну нерухомість до кінця року можуть підтягнутися до рівня інфляції.

“Незважаючи на підвищення курсу долара з початку року на 40%, а також 30%-е підвищення закупівельної вартості будівельних матеріалів, забудовники максимально зберігають стабільність цінової політики, тим самим підтримуючи рівень споживчого попиту”, – зазначила О.Кулагіна.

Джерело: bin.ua

Возможно, Вам также будет интересно