Рітейлери відмовляються від невеликих міст

Ресторатори і рітейлери відмовляються освоювати більшість невеликих міст України. Ще два роки тому оператори планували виходити в Черкаси, Херсон, Тернопіль, Запоріжжя, Івано-Франківськ, Маріуполь і Луцьк.Наприклад, відкрити магазини в містах з населенням близько 300 тис. Чоловік планували найбільші українські одежні рітейлери: LPP (магазини Reserved, CroppTown, Mohito та ін.) І Inditex (Zara, Pull & Bear та ін.). Зараз гравців цікавлять переважно мільйонники та Київська область.
Ринок завмер
Зараз найцікавіший для розвитку регіон – західний, стверджує директор консалтингової компанії GT Partners Ukraine Ігор Гугля.Директор департаменту розвитку продовольчої мережі Varus Олександр Болото додає, що найбільшим інтересом користуються Вінниця, Полтава, Івано-Франківськ.«Ці регіони представляють інтерес, оскільки в них немає великих індустріальних підприємств, які зупинилися через кризу.Саме тому несприятлива економічна ситуація в країні набагато менше позначилася на купівельній спроможності населення цих міст », – пояснює він.
Але навіть у цих містах мережі не поспішають відкривати нові магазини.Заступник голови наглядової ради «Пакко Холдингу» (продовольчі мережі «Пакко», «Вопак») Олег Мерченко пояснює, що основна проблема в окупності: для нормальної роботи магазину необхідно, щоб він продавав на суму 11-12 тис.грн з одного квадратного метра на місяць. «Зараз більшість магазинів реалізують в середньому на 5-6 тис. Грн з одного квадратного метра на місяць», – зауважив він.
Національні непродовольчі мережі також мало цікавляться регіонами: зараз торгові точки в них відкривають переважно місцеві бізнесмени. «Зараз не найкращий час для розвитку – споживання скорочується», – пояснює співвласник мережі «Фокстрот.Техніка для дому »Валерій Маковецький.
Перспективні регіони
Київська область – одне з небагатьох винятків з правил. Бізнесменів приваблює дешевизна приміщень.Співвласник мереж «Піца Челентано», «Банку», «Жовток» Максим Храмов каже, що зараз придивляється до міст-супутників Києва – Вишгороду, Білої Церкви, Броварів, Вишневе, Ірпінь та ін.«Поріг входу на ці ринки приблизно на 20-25% нижче в порівнянні з Києвом», – пояснює він. А рівень доходів населення в цих населених пунктах практично зіставимо з київським, підсумовує експерт.
Джерело: abcnews.com.ua
Возможно, Вам также будет интересно
Українців чекає черговий комунальний шок Іноземні орендарі вимагають більшого