Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Рітейлери йдуть з ТЦ

7209.jpg
 

Діалог між ритейлерами і власниками торгових центрів перейшов на підвищені тони. Суперечності між сторонами виникають з приводу розміру орендних ставок і маркетингових питань.У недавній гарячої дискусії, яка пройшла на форумі Retail Industry Forum, організованим Meeting Point Group, активну участь брали не тільки спікери, а й слухачі із залу, в запалі переривали доповідачів.

Не зійшлися за ставками

З проблемою недостатньої гнучкості ТЦ в переговорах з орендарями стикалися багато рітейлери. Причому часто мова йде не тільки про розмір орендної ставки, скільки про небажання орендодавців враховувати нюанси роботи різних мереж.

«У 2015 році ми відкрили більше 60 магазинів, в основному в Західній Україні і в основному – в стріт-ритейлі. У ТЦ – небагато », – розповідає директор з продажу мережі ProStore Сергій Сливка.Він пояснює, що шукали локації, де є хороша купівельна спроможність, хороша орендна ставка і ефективність бізнесу набагато цікавіше.

Мережа «Цитрус» в 2015 року поповниться двома магазинами – у Києві та Одесі, обидва розташовані в стріт-ритейлі.При цьому в Західній Україні у них досі немає точок, і почати розвиток в цьому регіоні компанія планувала з хорошою локації у Львові – ТРЦ «Форум Львів». Але там їм запропонували стандартні умови оренди: 8% з обороту.Нагадаємо, що саме така схема розрахунок зараз фіксується у багатьох договорах оренди. «Цитрус», магазини якого не лише продають товар з полиць, а й є пунктами видачі замовлень, зроблених через сайт, такий підхід невигідний.«Ми самі залучаємо покупців за рахунок інтернету», – говорить директор з розвитку мережі Дмитро Томила, підкреслюючи, що зроблені через сайт замовлення проходять через касовий апарат в пункті видачі і включаються в оборот, з якого потрібно було б платити ТЦ оренду.У низький сезон компанія може собі таке дозволити, але в періоди пікових продажів (наприклад, напередодні свят) це обходиться мережі занадто дорого.

Зараз «Цитрус» веде переговори з іншим львівським ТРЦ «Вікторія Гарденс», відкриття якого, ймовірно, відбудеться навесні 2016 року. До кінця поточного року мережа планує відкрити ще один магазин в Києві, і теж в стріт ритейлі.Це буде новий для компанії формат магазину площею близько 500 кв. м (звичайний розмір – до 200 кв. м).Як розповідає Дмитро Томила, взагалі-то в планах компанії було одночасне відкриття ще одного такого ж магазину в столичному ТЦ, що дозволило б на практиці порівняти вдалість локацій, але в другому випадку переговори не вдалися.

У свою чергу, операційний директор мережі «Люксоптика» Світлана Порох каже, що серед 12 магазинів, відкритих в 2015 році, були об’єкти і в стріт-ритейлі, і в ТЦ. Причому близько 70% відкриттів припало якраз на професійну торговельну нерухомість.На її думку, у переговорах завжди можна знайти компроміс, хоча і згодна, що деколи складно зрозуміти, за який такий маркетинг потрібно платити орендарям, якщо ритейлер сам привертає трафік.

Торговельний маркетинг

Крім ставок, які рітейлери завжди вважають завищеними, а власники ТЦ заниженими, розбіжності викликають і маркетингові питання.

«До торговим центрам є багато питань з ефективності маркетингу», – говорітісполнітельний директор «Цитруса» Вадим Лисюк.За його словами, в сьогоднішніх умовах ТЦ повинні побут м’якше, гнучкіше і надавати більш точну і повну статистичну інформацію про відвідувачів.

Представники торгових центрів постаралися відобразити претензії рітейлерів, акцентуючи уваги на проведенні різних заходів, які допомагають підвищити трафік.За даними, ТРЦ Sky Mall, під час одного з останніх маркетингових заходів товарообіг в магазині Lacoste збільшився на 20%, в InCity – на 60%, трафік в середньому по ТРЦ виріс на 15-20%.

Але рітейлерів бентежить якість трафіку і вартість маркетингових заходів.«Ви взагалі змінювали цінність цього трафіку?», – Звернувся до власників ТЦ Сергій Сівка. За його спостереженнями, через падіння купівельної спроможності люди ходять в ТЦ як на екскурсію, а не з метою витратити гроші.Він розповідає про спостереженнях представників однієї з кав’ярень у ТРЦ «Караван» в Києві, які відзначають, що кількість відвідувачів в цілому не змінилося.Але якщо раніше, відвівши дитини на ігровий майданчик, батьки йшли в кав’ярню пити каву з десертами, то зараз просто спостерігають за дітьми. «Трафік залишився, але його цінність значно знизилася», – резюмує Сливка.

Гендиректор мережі «Спортмастер-Україна» Ігор Чернов підкреслює, що зайві витрати зараз рітейлерам не по кишені.Тому він не тільки закликає до економії, але і пропонує, щоб з настанням «кращих часів» орендодавці ще кілька місяців притримали ставки на колишньому рівні.Такий крок, на думку рітейлера, допоможе мережам стабілізувати свою діяльність і в майбутньому позитивно відіб’ється прибутковості всіх учасників ринку торговельної нерухомості.

Джерело: abcnews.com.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно