Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Різкого падіння цін на нерухомість не передбачається

1118.jpg
 

Ситуація на ринку продажу житла в Києві та містах-мільйонниках до кінця 2014 року буде стабільно погана, в той же час різкого падіння цін не передбачається, тенденції будуть різнитися по регіонах, повідомив голова комітету Асоціації фахівців з нерухомості України(АСНУ) по статистиці і аналітиці Едуард Бразас.
Разом з тим, за його прогнозами, ринок оренди буде досить активний, ціни будуть стабільні, продовжаться тенденції по фіксації ціни в гривні.

“Зараз кількість угод на вторинному ринку Києва вимірюється сотнями, а не тисячами, як раніше, ринок стабільно поганий.На ринку первинної нерухомості ситуація краща, він обігнав вторинку, але там теж не так багато покупців. Ми не чуємо про скандали, подібних “Еліта-Центру”, ті, хто залишився на ринку – розуміють, як і де вони працюють, у них є зрозумілі джерела фінансування.Довіра до забудовників зростає, і клієнт поступово перекочовує з вторинного ринку на первинний “, – сказав Е. Бразас.

За словами експерта, ринок оренди пожвавився в серпні-вересні, ціна на оренду житла зросла на 15-20%, разом з тим, впливу на вторинний ринок житлової нерухомості переселенці не зробили.

“Досить багато міфів про цю категорію клієнтів, вони практично не вплинули на ринок продажу, але зробили вплив на ринок оренди. В основному попит був в економ-сегменті, але достатній попит був і на дорогий сегмент, попит на квартири від $ 1,5 тис ./мес.і вище практично формували тільки переселенці “, – зазначив експерт.

Разом з тим, ріелтори очікують можливої ​​реалізації відкладеного попиту з боку переселенців, у разі отримання ними доступу до їх замороженому капіталу на Донбасі.

За словами Е.Бразаса, в даний час пропозиція в Києві та містах-мільйонниках на ринку оренди житла становить близько 30 тис. Об’єктів, з продажу – до 60 тис. Об’єктів.

Як зазначив Е.Бразас, люди воліють перечекати несприятливий для продажу житла період, ніж продавати нерухомість за заниженою ціною.

Відсоток торгу при реальних угодах в 2014 році становить 5-10%, тоді як в 2013 році коливався в межах 5%.

Джерело: interfax.com.ua

Возможно, Вам также будет интересно