Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Робимо гроші на зайвих метрах нерухомості: квартиру вигідніше здавати, ніж продавати

4193.jpg
 

Бути власником великої квартири в Україні стає все більш дорогим задоволенням. Комунальні тарифи, за прогнозами, будуть рости до 2017 року, та й податок на нерухомість, цілком імовірно, з часом стане ще “ближче до народу”.

Тому самотні люди, що живуть у великих апартаментах, все частіше шукають спосіб застосувати ці апартаменти з користю. Ми зібрали найпоширеніші шляхи заробітку на зайвих квадратах.

ВАРІАНТИ.Якщо людина мешкає у відносно великій квартирі (наприклад, самотній пенсіонер в просторій “трійці”), то найпростіший варіант – продати її і купити щось поменше за меншу ціну.Також можна “розбити” її на дві маленькі квартири: в одній – тулитися самому, а другу здавати, отримуючи вагому прибавку до пенсії. Нарешті, можна залишити велику квартиру собі, але здавати в ній кімнату.А ще про один варіант розповідає провідний спеціаліст консалтингової компанії SV Development Сергій Костецький: “Є тенденція, коли пенсіонери, якщо у них є дача, їдуть на неї жити, а квартиру здають в оренду”.

Еволюційний.Експерти не чекають найближчим часом нікіх помітних змін на ринку нерухомості.”Поки у нас існують субсидії і при їх призначенні дивляться на доходи людини, я б не очікував різкого збільшення пропозиції на вторинному ринку великих квартир, які почнуть продавати саме пенсіонери, – говорить аналітик Міжнародного центру перспективнихдосліджень Олександр Жолудь. – Це буде еволюційним процесом “. Тим більше, що для багатьох людей старшого покоління квартира являє собою не просто майно, а мало не сакральну цінність, розлучитися з якої – життєва катастрофа!Здавати ж цю цінність багатьом страшно (“Що скажуть сусіди?”, “А раптом обдурять?”). “Треба розуміти, що для людини більший стрес – продавати або здавати в оренду свою квартиру, – каже директор ріелторської компанії” Золоті ворота “Олексій Холмецкий.- Думаю, продати психологічно легше – віддав і забув. А ось здавати – це постійний процес, і хоч такий-сякий, але бізнес “. Так що” підвищення комуналки більше вплине на заборгованість з оплати, ніж в цілому наринок нерухомості “, – вважає Сергій Костецький.

Повернення до високих докризовими цінами на квартири може і не статися.

ОЧІКУВАННЯ.Також зростанню пропозиції житла на продаж перешкоджає впевненість людей у ​​тому, що нинішній низький рівень цін на нерухомість – явище тимчасове, і як тільки економіка піде на лад, квартири почнуть дорожчати.Багатьох власників нерухомості “гріють” спогади про ціни до кризи 2008 р, тому вони не поспішають розлучатися з квадратами.Але повернення до таких цін зовсім не обов’язковий, кажуть експерти: “Ціни будуть залежати від того, наприклад, наскільки буде доступна іпотека, або що у нас буде на ринку видачі дозволів на будівництво житла. Це одна з проблем, які у нас були в попередні роки.Існувала якась рента, яка, врешті-решт, бралася у покупців квартир “, – говорить Олександр Жолудь.Дійсно, ще в докризові часи писалося, що квартири в Києві неприродно дорогі – в тому числі через закритість будівельного ринку та потужної корупційної складової, що входить в реальну собівартість будівництва.Якщо в ході реформ ця складова зникне, а будівельний ринок стане відкритим і конкурентним, то для повернення до високих цін може і не виявитися підстав.

ЗДАВАТИ В ОРЕНДУ: клопітно і не так прибутково, як раніше.

Хоча здавати “зайве” житло в оренду – заняття клопітка, це на сьогодні, на думку фахівців, більш вигідний варіант, ніж продаж. Хоча б тому, що складно розумно вкласти виручені від такої угоди гроші.У колишні часи можна було розмістити ці кошти на банківському депозиті.Але зараз слід враховувати і ризики подальшої девальвації гривні, та й взагалі, як каже Олександр Жолудь: “У зв’язку із станом банківської системи, я не думаю, що цей той варіант, який можна порадити”.

ДОХІДНІСТЬ.Взагалі-то, завжди вважалося, що оренда повинна забезпечувати прибутковість в 9-11% річних. Т. е., Якщо ви купували квартиру і відразу ж здавали її в оренду, то така операція повинна була окупатися максимум за 11,5 року. Зараз же з цим справи йдуть гірше.Припустимо, у вас є в Києві невелика однокімнатна квартира (гостинка), яку ви можете продати приблизно за $ 30 тис. (630 тис. Грн). За словами Олексія Холмецького, здати вам її вдасться за 3,5 тис. Грн на місяць. Множимо на 12, отримуємо річний дохід у 42 тис.грн – це всього лише 6,7% від ціни квартири. Квартиру получше, ціною в $ 35-40 тис. (735-840 тис. Грн) ви в змозі здати за 4 тис. Грн. на місяць, або 48 тис. грн на рік, т. е. за 5,7-6,5% від вартості об’єкта. Найвищий відсоток прибутковості, за словами Олексій Холмецького, дає оренда кімнати.Кімнату можна купити за $ 15 тис. (315 тис. Грн), а здавати в оренду – мінімум за 2,5-3 тис. Грн. Це дає шукані 9,5%, а то і 11,4% дохідності.

Складності. З іншого боку, здати житло нині не так-то й просто: пропозиція в десятки разів перевищує попит.За словами Сергія Костецького, “морально застарілі” квартири в старих будинках здаються з працею, навіть якщо просити за них недорого. У підсумку 2-кімнатна “хрущовка” де-небудь на Нивках може здатися за 3-3,5 тис. Грн, а за хорошу 1-кімнатну на Позняках цілком можна просити і 4 тис.грн.

ЯКЩО ПРОДАВАТИ, ТО З РОЗУМОМ.

Сказати, що сьогодні важко продати квартиру за хорошою ціною, – це означає безбожно прикрасити ситуацію.Покупці нині розпещені величезним перевищенням пропозиції над попитом, а також вважають, що у притиснутих до стінки продавців немає іншого виходу, як погоджуватися на великі знижки.Якщо ви не хочете втрачати гроші на торзі або місяцями просиджувати в непроданої квартирі, вам потрібно постаратися, щоб покупець захотів ваші апартаменти більше, ніж інші.На ріелторів в цьому особливо розраховувати не доводиться – мало хто з них здатний докладати професійні зусилля саме для продажу і саме вашої квартири. Так що “порятунок потопаючих – справа рук самих потопаючих”.

Благоліпність.В більшості своїй ми хочемо жити в пристойному будинку з хорошими сусідами, а не в нетрях, що кишить сумнівною публікою. І за це бажання навіть готові платити трохи дорожче.Тому перша ваша задача, якщо ви мешкаєте в будинку, близькому до декласованим верствам суспільства, – максимально облагородити його образ.Як мінімум, перед переглядом потрібно прибирати під’їзд (сміття, пляшки, недопалки і тим більше використані шприци – під категоричною забороною!). Також, за можливості, усуньте характерні запахи (можна добре провітрити і використовувати освіжувач повітря).Укрутите зниклі лампочки (хоча б на час перегляду).Самі ж перегляди треба призначати на той час, коли у відвідувача мінімум шансів зіткнутися з найбільш одіозними особами з числа ваших сусідів, або познайомитися з компанією підпилих підлітків біля під’їзду.

ПРОСТІР.Якщо треба, приведіть в порядок вхідні двері в квартиру. Сама квартира повинна виглядати чистою, світлою і просторою: важливо обов’язково прибрати весь мотлох і усунути неприємні запахи.Якщо природне освітлення і вид з вікна – ваш коник, призначайте перегляд при світлі дня. Якщо сонце до вас не заглядає, а у вікно покупцеві краще не визирати – проводьте зустріч при штучному освітленні.Але тоді перед самим візитом вкрутите в люстри додаткові лампочки (або поміняйте на більш потужні).

ПІДГОТОВКА. Заздалегідь складіть список всіх достоїнств вашої квартири.До речі, серед рекомендацій “як правильно купити квартиру” частенько присутній рада познайомитися і поспілкуватися з сусідами. Імовірність того, що зацікавлений відвідувач суне свого носа в сусідські двері, велика, тому не треба кидати це на самоплив.Проведіть підготовчу роботу з найбільш осудними з навколишніх мешканців, переконайтеся, що вони розкажуть те, що вас влаштовує. Ну, а потім постарайтеся, щоб потенційний покупець познайомився саме з потрібним сусідом.

ПРОБЛЕМА “роз’їздах”.

Один з варіантів отримання грошей із площі, про який ми згадували, – розмін великої квартири на дві поменше.Тут, правда, все не так просто: як каже Олексій Холмецький, трикімнатна квартира на дві повноцінні однокімнатні в тому ж районі і того ж якості не змінювалися ніколи.”Дві однокімнатні в сукупності мають метраж приблизно такий же, як у” троячки “, – пояснює Олексій Холмецкий. – А ціна 1 кв. Метра” троячки “значно нижче, ніж” одинички “, так як одиничка – це саме незатребувана житло”.

ВИТРАТИ.Раніше у нас послуги ріелтора оплачував покупець. Зараз часто ріелтору платять продавці, бо продати квартиру зараз важко, і для цього потрібен хороший професійний підхід. Комісійні, як правило, становлять 2,5-3%, також продавець оплачує 1% держмита.Крім того, якщо ця квартира опинилася у власності продавця менше ніж 3 роки тому (крім випадків успадкування) або він здійснює операцію вдруге за рік, він платить податок на доходи (5%) і військовий збір – 1,5%. А покупець платить тільки 1% внеску до ПФ.

АРИФМЕТИКА.Розглянемо як приклад “трійку” площею 67 кв. м на столичному масиві Оболонь. За словами Олексія Холмецького, її можна продати за $ 70 тис. А ось однокімнатна тієї ж серії і в тому ж районі буде коштувати $ 45-47 тис.Продавши “трійку” на Оболоні, можна купити, наприклад, однокімнатну там же і гостинку в менш вдалому районі.

Джерело: segodnya.ua

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно