Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Роз’яснено, коли держзамовник може укласти додаткову угоду про плату субпідряднику

5538.jpg
 

Мінекономрозвитку роз’яснило питання застосування Закону про держзакупівлі.

Мінекономрозвитку в листі № 3302-05 / 23259-07 роз’яснило, що у разі якщо можливість оплати робіт, виконаних субпідрядниками, передбачена договором про держзакупівлю, безпосередньо замовником субпідряднику та внесення змін до договору про закупівлю в частинінайменування та реквізитів субпідрядників не є зміною істотних умов такого договору, замовник може укласти відповідну додаткову угоду з дотриманням законодавства.

Відповідно до частини 1 ст.838 Цивільного кодексу підрядник має право, якщо інше не встановлено договором, залучити до виконання роботи інших осіб (субпідрядників), залишаючись відповідальним перед замовником за результат їхньої роботи.У цьому випадку підрядник виступає перед замовником як генеральний підрядник, а перед субпідрядником – як замовник.

При цьому відповідно до пункту 101 постанови Кабміну від 01.08.2005 № 668 «Про затвердження Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві» оплата робіт, виконаних субпідрядниками, проводиться на підставі складених ними та підписаних генеральним підрядником документів про прийняття виконанихробіт та їх вартість і може проводитися безпосередньо генеральним підрядником або замовником, якщо це передбачено договором підряду та договором субпідряду.

Згідно з пунктом 20 постанови Кабміну від 27.12.2001 № 1764 «Про затвердження Порядку державного фінансування капітального будівництва» прийом і оплата робіт, виконаних субпідрядниками, здійснюється генеральним підрядником або замовником на підставі підписаних документів згідно з умовами договору(Контракту).

Частиною 1 і 2 ст. 638 Цивільного кодексу передбачено, що договір вважається укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору.Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або необхідні для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бутидосягнуто згоди.

Джерело: jurliga.ligazakon.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно