Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Роз’яснено нюанси об`єднання власників житлових і нежитлових приміщень багатоповерхівки

6356.JPG
 

Мін’юст у листі № Ю-16958 / 19.3 роз’яснив нюанси об`єднання власників житлових і нежитлових приміщень багатоквартирного будинку.

Статтею 6 Закону № 2866-III «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» визначено, що об’єднання може бути створене лише власниками квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (багатоквартирних будинках).Установчі збори об’єднання у новозбудованому багатоквартирному будинку може бути проведено після державної реєстрації права власності на більше половини квартир та нежитлових приміщень у такому будинку.Установчі збори приймають рішення про створення об’єднання і затверджує його статут.

Як наголошується в ст.7 Закону № 2866-III, статут об’єднання складається згідно з типовим статутом, який затверджується центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики та політики у сфері житлово-комунального господарства.

Державна реєстрація об’єднання (асоціації) проводиться у порядку, встановленому законом для реєстрації юросіб. Об’єднання вважається створеним з дня його реєстрації.

Нагадаємо, порядок проведення реєстрації юрособи передбачений статтями 24, 25 – 27 Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців».

Слід звернути увагу, що згідно з ч. 3 ст.8 Закону про реєстрацію установчі документи (установчий акт, статут або засновницький договір, положення) юрособи повинні містити відомості, передбачені законом.Відповідальність за відповідність установчих документів законодавству несуть засновники юрособи.

У той же час ч. 4 ст.53 Закону про реєстрацію визначено, що особи, винні у внесенні до установчих документів або інші документи, які подаються держреєстратору, завідомо неправдивих відомостей, які підлягають внесенню до Реєстру, несуть відповідальність, встановлену законом.А держреєстратори за порушення законодавства у сфері державної реєстрації несуть дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну або кримінальну відповідальність.

Зазначимо, що згідно з Положенням про Міністерство регіонального розвитку Мінрегіон є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну регіональну політику, зокрема, всфері житлово-комунального господарства.

Джерело: jurliga.ligazakon.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно