Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Розрив між очікування продавця і покупця вторинної житлової нерухомості Києва становить мінімум $ 440 / кв. м

1165.jpg
 

Верхня планка активного споживчого попиту на вторинному ринку житлової нерухомості Києва відповідає квартирі вартістю до $ 100 тис. Загальною площею близько 80 кв. м, мінімум з двох кімнат.
Тобто, за очікуваннями потенційних покупців, вартість 1 кв. м не повинна перевищувати $ 1,25 тис., а середня ціна по ринку – бути ще нижче.

Згідно з результатами дослідження ринку житлової вторинної нерухомості столиці в червні, проведеного фахівцями консалтингової компанії Colliers International спільно з порталом пошуку нерухомості address.ua, медіанна ціна пропозиції продажу квартир, які відповідають даним вимогам, у вересні перебувала в межах $ 1,69 тис.

Таким чином, різниця між існуючою ціною пропозиції та виявленим ціновим очікуванням становить $ 440 кв. м.

Аналіз статистики пошукових запитів відвідувачів порталу показав, що 82% відвідувачів шукають квартири на покупку в ціновому діапазоні до $ 100 тис., 75% – придивляються до одно-і двокімнатних квартирах, 80% дивляться квартири площею менше 80 кв. м.

Ціни продажу однокімнатних квартир на вторинному ринку у вересні знизилися на 0,84%, двокімнатних – на 0,53%, трикімнатних – на 0,46%, квартир із чотирма і більше кімнатами – на 1,62%.

Вартість оренди однокімнатних квартир зросла на 1,12%, двокімнатних – на 9,69%, трикімнатних – на 12,48%, квартир із чотирма і більше кімнатами – на 1,7%.

Разом з тим, на думку аналітиків, спостережуване зростання ставок оренди квартир і зниження загального обсягу відповідної пропозиції, швидше за все, є тимчасовою тенденцією, безпосередньо пов’язаної зі збройним конфліктом в Донецькій і Луганській областях України.

У структурі попиту – як на ринку продажу, так і на ринку оренди нерухомості – більшість пошукових запитів ставилося до малогабаритним квартирам площею 30-50 кв. м (44% і 55% відповідно).

При цьому одно-і двокімнатними квартирами, виставленими на продаж, цікавиться практично однакову кількість користувачів – 38% і 37%. На ринку оренди 57% цікавляться однокімнатними квартирами, 33% – двокімнатними.

За даними аналітиків, у вересні чітко простежуються підвищення пропозиції продажів вторинної нерухомості (на 8% до 48,126 тис. Квартир) і зниження пропозиції оренди (на 33% до 24,186 тис. Квартир) в порівнянні з аналогічними показниками минулого року.

Джерело: interfax.com.ua

Возможно, Вам также будет интересно