Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Самий екологічний хмарочос у світі

4496.JPG
 

Висотна будівля Pearl River Tower в місті Гуанчжоу (Китай) вважається самим «зеленим» хмарочосом на планеті.

Енергоефективні технології дозволили скоротити його потреба в електроенергії майже на 60% в порівнянні з традиційним будівлею такого ж розміру.

Створенням «зеленого» хмарочоса займалися проектувальники з компанії SOM (Skidmore, Owings & Merrill).При будівництві Pearl River Tower було використано більшість існуючих енергозберігаючих систем. Початковою метою архітекторів було створення будівлі з позитивним енергобалансі, яке продаватиме надмірно вироблювану енергію місцевої електростанції.Однак, будівля все-таки споживає електроенергію з мережі.

Більшу частину енергії хмарочос отримує завдяки особливому фасаду – вітряні турбіни заховані усередині будівлі.Їх конструкція дозволяє отримати в 15 разів більше енергії, ніж давали б звичайні автономні вітряні млини. За формою хмарочос найбільше нагадує крило з двома поперечними щілинами, через які пропускається концентрований потік вітру.Всього в будівлі 71 поверх, при цьому два з них задіяні під вітряні тунелі. Варто відзначити, що швидкість вітру в 2,5 рази посилюється за рахунок конструктивних особливостей фасаду, який до того ж орієнтований назустріч вітрам, що дмуть з півдня Китаю.

На фасаді будівлі встановлено великомасштабні сонячні батареї для отримання енергії від сонячного світла.Використання природного освітлення максимізувало допомогою датчиків управління, які реагують на світло і інтегровані в систему автоматизованих жалюзі.Самі жалюзі оснащені фотоелектричними елементами, так що навіть коли вони закриті, енергія сонця ефективно збирається.

У Гуанчжоу більшу частину року тепло і волого, тому розробники приділили увагу системі осушення повітря.Сухе гаряче повітря буде надходити з каналів, організованих між подвійним склінням південного фасаду.

Незважаючи на технологічні нововведення, мрія про «нульовий» хмарочосі так і залишилася мрією, хоча «зелені» рішення дозволили хмарочосу споживати на 60% менше електроенергії, ніж аналогічного будівлі такої ж висоти.

Джерело: ibud.ua

, , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно