Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Ще не криза. Чому введення житла в Києві знизився на 60%

 

Київські девелопери ввели 334 000. кв м житла. Це на 64% менше в порівнянні з січнем-червнем минулого року. Чому падає активність на ринку?
У першому півріччі в Україні ввели в експлуатацію 3,26 млн кв м житла, на 29,2% менше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, говориться в повідомленні Державної служби статистики. Падіння спостерігається в більшості регіонів країни.Антирекорд зафіксований в столиці, де в січні-червні здано 334 000 кв м. Це на 64,3% менше в порівнянні з аналогічним періодом. Темпи будівництва житла збільшуються.

непоказовим період

Забудовників здивувала статистика Державної служби статистики.Опитані LIGA.net представники будівельних компаній стверджують, що не скорочували темпи будівництва житла.

Минулий рік виявився для ринку нерухомості вдалим. Тоді зростання склало 61% в порівнянні з 2016-м, пояснює прес-секретар корпорації Укрбуд Гліб Шемовнев. Та ж ситуація і з Києвом: зниження показників за перші півроку 2018 го зафіксовано на тлі торішнього зростання майже на 38%.

Активніше запроваджувати житло в експлуатацію забудовників мотивував Київрада, який на весь 2017 рік знизив розмір пайового внеску на 50%.Перед введенням будинку в експлуатацію девелоперу треба було сплатити 2%, а не 4% від кошторисної вартості будівництва. Це могло стимулювати будівельні компанії швидше вводити будинки в експлуатацію.”Тому скорочення обсягів введення в експлуатацію варто сприймати радше не як падіння, а як вирівнювання”, – вважає Шемовнев.

“Ніякого критичного зниження рівня будівництва немає, будинки будуються не за один день і, вже тим більше, не за півроку.До кінця року показники будуть зовсім іншими. Принаймні, КГС готується ввести рекордну за останні роки кількість «квадратів» – майже 450 000 «, – повідомив президент ХК” Київміськбуд “Ігор Кушнір.

Він додає, що загальний обсяг виконаних будівельних робіт в Україні за 7 місяців поточного року виріс на 6,3%.

Перше півріччя важко назвати показовим, каже менеджер зі зв’язків з громадськістю девелоперської компанії City One Development Галина Мартиненко.Найбільш значним для ринку нерухомості є друге півріччя, коли всі забудовники, які заявили про здачу житла в 2018 році, завершують проекти.

терміни затягують

Зараз в Києві величезна пропозиція квартир на первинному ринку, визнає директор проектної групи Архиматика Олександр Попов.«Ринок перенасичений типовим житлом, і популярністю користуються цікаві архітектурні рішення, які дозволяють використовувати всю площу квартири», – говорить Попов.

Олександр Попов вважає, що продажі типового житла у деяких забудовників можуть знижуватися і це призводить до зниження темпів будівництва. Такі компанії фінансують всі роботи за рахунок коштів, отриманих від продажу житла, пояснює Попов.

Чи говорить зниження обсягів введення житла в експлуатацію про масштабну кризу в галузі? Директор консалтингової компанії City Development Solutions Ярослава Чапко вважає такий висновок передчасним.«Треба дочекатися результатів четвертого кварталу, який покаже реальну ситуацію. Будівництва в Києві не зупиняються », – зазначає вона.

За оцінками City Development Solutions, зараз на продаж в Києві виставлено 50 000-60 000 квартир на первинному ринку.Багато з них знаходяться в будинках, які будуть введені в експлуатацію через два-три роки.

Джерело: liga.net

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно