Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Що буде з ринком комерційної нерухомості в найближчі два роки – прогноз

3165.jpg
 

Зараз найбільш складні часи переживає як вся економіка в цілому, так і ринок комерційної нерухомості зокрема. При цьому ринок не можна назвати “мертвим”, але його подальший розвиток багато в чому буде залежати від політичної та економічної ситуації в країні.

В умовах складної економічної ситуації та відсутності позикового фінансування нова пропозиція офісних приміщень в Києві достатньо обмежена.За умови своєчасного введення в експлуатацію всіх анонсованих на 2015-2016 роки офісних будівель, в найближчі два роки на ринок вийде близько 139 000 м² нових офісних приміщень, що нижче показника 2014 (149000 м²). Про це повідомляє Міжнародна компанія Colliers International.

Враховуючи негативні макроекономічні прогнози значного підвищення попиту на офісні приміщення в 2015 році не очікується.Тим не менш, за відсутності кардинальних політичних та економічних подій на ринку України, у середньостроковій перспективі спостерігатиметься поступове пожвавлення попиту на офісному ринку та збереження орендних ставок на поточному рівні.На тлі обмеженого обсягу нової пропозиції можливе скорочення загального рівня вакантності в офісному сегменті.

Ринок торговельної нерухомості.

За заявами девелоперів, в 2015-2016 роках на ринку торговельної нерухомості мКиєва очікується значне збільшення нової пропозиції. Так, за заявою девелоперів в 2015-2016 роках очікується завершення будівництва 9 нових ТЦ / ТРЦ сукупної орендованої

площею близько 590 000 м² – більше половини всього існуючого пропозиції.При цьому, існує висока вірогідність перенесення значної частини нової пропозиції на більш пізні терміни.

У довгостроковій перспективі при стабілізації політичної та економічної ситуації в країні очікується подальше зростання інтересу до торгового сегменту України з боку міжнародних інвесторів, девелоперів і ритейлерів.

Ринок складської нерухомості.

У коротко- і середньостроковій перспективі значна частина нової пропозиції буде формуватися складськими приміщеннями, збудованими під певного орендаря (built-to-suit).Очікується, що за умови стабілізації курсу національної валюти орендні ставки залишаться на колишньому рівні.

Враховуючи порівняно невеликий обсяг нової пропозиції, запланованого до введення в експлуатацію у Київській області в короткостроковій перспективі, в 2015 році вакантність у сегменті складської нерухомості, найімовірніше, буде знижуватися.

Джерело: realt.ua

Возможно, Вам также будет интересно