Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Що буде з центром столиці

8858.jpg
 

Минулого тижня в приміщенні КМДА проходило обговорення плану зонування (зонінгу) центральній частині Києва «Методика розробки плану зонування Києва».Поспішність, з якою хотіли пройти етап обговорення проекту його автори (до 31 січня 2016), викликала підозри у депутатів Київради. На обговорення документа виділялося трохи більше місяця, а враховуючи новорічні свята – і того менше.

Першими виступили автори та розробники проекту. Керівник КП «Інститут Генерального плану Києва» Сергій Броневецкій у своєму виступі не вдавався в деталі, позначивши лише відкритість і готовність авторів проекту до обговорення з громадськістю.«Ми відкриті для спілкування з громадськістю.Більше того, ми зацікавлені в цьому спілкуванні, тому що, збільшуючи терміни громадського обговорення ми сподіваємося на отримання кращого результату », – зазначив Сергій Броневецкій

Автори проекту постійно наголошували у своїх виступах, що документ повиненнарешті врегулювати забудову в центральній частині міста, ввести правила поведінки для забудовників в історичному центрі.Серед пропозицій проекту – обмежити висоти будівель в центральній частині так, щоб «свічки» не перекривали панорами столиці, і не закривали види історичних пам’яток Києва.

Далі і. о.директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА Ганна Бондар, пояснила, скільки і на що було витрачено бюджетних грошей в ході підготовки проекту зонінгу.Робота з розробки проекту зонування була розпочата ще три роки тому, коли Київрада прийняла відповідне рішення, а з КП «Інститут Генерального плану Києва» був укладений договір.На розробку проекту зонінгу міською владою було виділено 6600000 грн, з яких вже 3200000 грн було освоєно.

«Якщо ми уважно розглянемо проект зонування, то це може або зняти міфи і страхи навколо проекту Генплану Києва, або підтвердити певні проблемні ділянки, які ми зможемо обговорювати профільно та за участю громадськості», – заявила Ганна Бондар.

Не обійшлося і без критики проекту з боку учасників.Віце-президент київської організації Національної спілки архітекторів України Григорій Духовичний розкритикував не так проект, скільки документ, на основі якого повинен розроблятися зонінг – проект Генерального плану Києва 2025.«Ми знаємо, що Генеральний план – це зовсім не Генеральний план. Це бізнес-план забудовників, які вже порахували, скільки вони отримають прибутку. Це мільйони квадратних метрів забудови в певних межах », – заявив Григорій Духовичний.За словами архітектора, зараз у Києві відбувається те, що є найстрашнішим для будь-якого міста – неконтрольована забудова принижує статус територій столиці.

Більше двох годин йшла безперервна баталія навколо проекту плану зонінгу центральної частини столиці. Але обійшлося без бійок і образ.В результаті, було прийнято рішення продовжити терміни громадського обговорення проекту зонування центральної частини Києва ще як мінімум на три місяці. За цей час всі сторони повинні зібрати зауваження та пропозиції і винести їх розробникам.

Джерело: abcnews.com.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно