Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Що буде з цінами на нерухомість в 2017 році

54646
 

Прогнози експертів щодо тенденції на вторинному ринку житла розрізняються кардинально. Тоді як одні чекають подальшого зниження цін, інші, навпаки, вважають, що квартирам пора дорожчати.

З 2016 рокув середньому по столиці ціни на вторинне житло просіли на 12%, до $ 1114 за квадратний метр, повідомили в Олімп-консалтинг. На думку віце-президента Ліги експертів України Андрія Гусельникова, ціни на вторинному ринку стабілізувалися і є шанс, що в наступному році житло в столиці знову почне дорожчати.

“Ми бачимо, що в останні місяці року ціни коливалися досить умовно, NULL,1-0,5% на місяць, або на долар-два на квадраті. Тобто зараз можна говорити про стабільність”, – пояснив Андрій Гусельников.

Експерт сподівається, що з другого кварталу наступного року житло на вторинному ринку почне рости в ціні. “Якщо не буде форс-мажорів”, – уточнив Гусельников.

Протилежної думки дотримується гендиректор консалтингової компанії “Самсон” Олександр Рубанов.

“Немає ніяких передумов для поліпшення ситуації. Ринок в стагнації і скільки він пробуде в такому стані складно прогнозувати. Немає найголовнішого – зростання доходів населення. Ні спроб ні з боку банків, ні з боку держави стимулювати ринок нерухомості. Енергоносії дорожчають, а значить, навантаження на квадратний метр зростає”, – перераховує тривожні фактори експерт.

На його думку, квадратний метр на вторинному ринку подешевшає в наступному році на 10-15%.

“Чим більше старе житло, тим швидше воно буде втрачати в ціні”, – підкреслив Рубанов.

Аналітик SV Development Сергій Костецький вважає, що кількість угод в 2017 р може знизитися, а слідом за цим – і ціни. “Кілька останніх років вторинна нерухомість була альтернативою банкам. Так, кошти не пропадають, але й не примножуються, адже ціна квадрата продовжує падати. Наскільки просядуть ціни? Все буде залежати від первинного ринку, точніше від того, як він зможе подолати кризу недофінансування”, – вважає Костецький.

Джерело: ubr.ua

, , , , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно