Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Що приваблює в містах-супутниках великих столичних забудовників

8314.jpg
 

За даними Державного комітету статистики, за перші 9 місяців поточного року в Київській області було побудовано 1060000 кв. м житла в 2 178 будинках, в той час як у столиці – 753 тис. кв. м в 212 новобудовах.При цьому Київська область є абсолютним лідером по введенню житла в експлуатацію – на неї припадає 17,5% всієї побудованої в січні-вересні 2015 в регіонах України житлової нерухомості. У той же час на Київ припадає 12,3% всього введеного в експлуатацію житла.

Вигоди будівельників

“Знайти землю, погодити проект і отримати дозвіл на будівництво в передмісті простіше, ніж у Києві”, – пояснює таку активність будівельного ринку в містах-супутниках Києва Олександр Попов, директор проектної групи “Архиматика”.

Висока ємність заміського сегмента і зростаючий попит на комфортне недороге житло економ-класу привертають в передмістя і великих столичних забудовників.Традиційно в містах-супутниках працювали приміські девелопери, добре знайомі з місцевою специфікою, які реалізовували проекти переважно точкової або квартальної житлової забудови (найменш ризикового формату і масштабу).Останнім часом ситуація змінилася. “У бік передмістя поглядає Аmstar, UDP, Stolica Group. Остання вже працює у форматі малоповерхового житла (ЖК” Липинка “), але поки що не так успішно, як їй хотілося б”, – говорить керуючий директор компанії ARPA Real Estate Михайло Артюхов.

Як пояснює Вікторія Нерода, директор інвестиційного департаменту “КВВ Девелопмент”, останнім часом прибутковість міських проектів істотно знизилася у зв’язку із загальним падінням продажів і зростаючою конкуренцією.”Тільки в районі Нижнього Печерська на різних стадіях реалізації знаходяться більше 20 проектів, а обсяг пропозиції перевищує 1 млн кв. М – це в цілому близько 7 тис. Квартир. При цьому обсяг продажів в цьому районі за підсумками 2015 прогнозується в межах 1 тис.квартир “, – наводить приклад Вікторія Нерода.

У теж час хоча в заміських проектах активність продажів все ж нижче, ніж в 2012-2013 році, позитивна динаміка зберігається, що дозволяє девелоперам розраховувати на реінвестування коштів за рахунок реалізації.Крім того, витрати на будівництво в передмісті нижче, ніж у столиці: земля дешевша, а пайовий внесок в розвиток інфраструктури менше, що в комплексі дозволяє знизити собівартість будівництва. Так, якщо в Києві вона становить 7-8 тис. Грн за кв. м, то в передмісті – 5-7 тис.грн за кв. м.

Прихід в міста-супутники великих столичних девелоперів дозволить реалізовувати там досить амбітні масштабні проекти з повноцінною соціальною інфраструктурою (школи, дитячі садки, медичні установи, спорткомплекси та інше).”Для міст-супутників співпрацю з великими девелоперськими компаніями дає можливість вирішити давні інфраструктурні проблеми”, – вважає Вікторія Нерода.

Чому купують

Приміська забудова приваблює покупців великою різноманітністю проектів і прийнятним рівнем цін.У містах-супутниках практично відсутні типові проекти – навіть об’єкти економ-сегменту будуються на підставі індивідуальних архітектурних рішень, а практично кожен РК має впорядковану прибудинкову територію.

Крім того, квадратні метри в передмісті на 30-50% дешевше (залежно від класу житла), ніж у Києві. За інших рівних у Києві за 1 кв. м житла доведеться заплатити в середньому 10-15 тис. грн, у той час як в передмісті – від 8-12 тис. грн. А як зазначив у коментарі Delo.UA керуючий директор компанії ARPA Real Estate Михайло Артюхов, в 2015 році основний попит на первинному ринку нерухомості припадав саме на ціновий сегмент від 10 до 15 тис. Грн за 1 кв. м.

Та й будують в передмісті набагато швидше, а значить проінвестувавши в будівництво житла, покупець може в’їхати в довгоочікувану квартиру набагато швидше. Так, якщо в передмісті в середньому цикл реалізації проекту площею понад 150 тис. Кв.м становить від 2 до 4 років, то в столиці – від 6 до 10 років. За прикладами далеко ходити не потрібно. ЖК “Панорама на Печерську” будували десять років, Park Avenue, “Новопечерські Липки”, “Липинка”, “Ліко-Град”, “Парковий” знаходяться в процесі будівництва вже вісім років.Динаміка реалізації порівнянних за масштабом комплексів економ-класу в передмісті – “Петровський Квартал”, “Соцтаун” – 3-4 роки. Комплекси поменше взагалі були реалізовані за рік-два – наприклад, РК “Супутник” в Білогородці і ЖК “Європейський” в Ірпені.

“Крім ціни, покупців приваблює в передмістя можливість жити в більш екологічно благополучному місці, далеко від мегаполісу”, – вказує Олександр Попов.Так, більшість заміських житлових комплексів розташовані в рекреаційних зонах – поруч з лісом, парком або водоймою.

Крім того, часто соціальна інфраструктура в містах-супутниках не поступається столичній. Так, згідно з даними Головного управління статистики у мКиєві, у столиці станом на кінець 2014 року налічувалося 620 дитячих дошкільних установ. “Якщо взяти до уваги населення Києва в 2800000 чоловік, то на 4,5 тис. Жителів припадало по 1 садочку.При цьому в містах-сателітах по 10-15 дитячих садків “, – продовжує Олександр Попов. А ось їх населення становить не більше 50 тис. Чоловік.

Джерело: delo.ua

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно