Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Що робити, якщо ваша квартира куплена через біржу

5828.jpg
 

Чи є біржовий договір достатнім для підтвердження права власності на квартиру.

“На початку 1990-х ми купили квартиру через одну з бірж, і з тих пір так в ній і живемо. Договір на покупку просто видрукуваний на машинці на аркуші паперу з печаткою біржі, якою вже давним-давно немає, сума вказана в доларах.А тепер сумніваємося: чи достатньо його для підтвердження нашого права власності на квартиру? Або щось потрібно терміново робити? “- Тетяна Н, м Київ

Катерина Гутгарц, адвокат ЮК “АБГ”:

Ви правильно сумніваєтеся.Дійсно, відповідно до законодавства, що діяло на момент придбання вами квартири, а саме законом України “Про товарну біржу”, договори купівлі-продажу могли укладатися на біржі.Але при цьому, по-перше, необхідно було дотримання вимог, встановлених статтею 15 цього Закону, а саме: “…угода вважається укладеною на біржі: а) якщо вона являє собою купівлю-продаж, поставку та обмін товарів, допущених до обігу на товарній біржі; б) якщо її учасниками є члени біржі; в) якщо вона подана до реєстрації та зареєстрована на біржі непізніше наступного за здійсненням угоди дня “. По-друге, статтею 227 Цивільного кодексу УРСР, який діяв на той момент, договір купівлі-продажу житлового будинку, якщо хоча б однією із сторін є громадянин, повинен бути засвідчений нотаріально.Недотримання цієї вимоги тягне недійсність договору.

На сьогоднішній день діє закон України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”.Але, швидше за все, в реєстрації права власності на квартиру на підставі вашого договору, укладеного на біржі, вам буде відмовлено – тому доведеться доводити своє право власності на нерухомість в суді.

Джерело: segodnya.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно