Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Що стане з цінами на київські квартири після Нового року

1716.jpg
 

Жити в столиці України з початку року стало дорожче в усіх відношеннях. Девальвація гривні боляче вдарила не тільки по кишенях пересічних киян, а й призвела до зростання цін на житло.
Так, за оцінками експертів середня вартість квартир, які продаються за національну валюту, з початку року підвищилася на 30%.

Найбільше подорожчало елітне житло (на 70%), в той час як квартири в економ-сегменті стали дорожче на 23%.

І є всі передумови до того, що квадратні метри в столиці будуть дорожчати і далі.

“Забудовники ще не підвищили ціни слідом за курсом долара. Але протягом усього року спостерігалося поступове підвищення цін у всіх сегментах. І воно буде продовжуватися.

Правда до кінця року зростання цін ми не побачимо, тому що діятимуть різні передноворічні акції, але за підсумками 1 кварталу і може знову спостерігатиметься зростання гривневих цін “, – говорить старший консультант Вікторія Погасій.

За її словами, в найближчі 2-3 місяці ціни будуть плавно підвищуватися слідом за курсом долара.

“За підсумками 1 кварталу 2015 в середньому по ринку ми прогнозуємо зростання близько 10-15%.Висока інфляція, що дорожчають кредити і зростання собівартості будівельних матеріалів – драйвери зростання гривневих цін і від цього, на жаль, нікуди не піти “, – додає експерт.

“Від 30 до 40% підвищення курсу долара відбивається на собівартості будівництва.Якщо долар виріс на 5 грн, то собівартість зростає приблизно на 2 грн “, – пояснює керуючий партнер KIEV Standard Олег Перегінець.

Варто відзначити, що на даний момент у столиці у продажу знаходяться 180 житлових комплексів.При цьому, 2/3 пропозицій на ринку – бюджетне житло.

Джерело: ibud.ua

Возможно, Вам также будет интересно