Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Що буде з нерухомістю українців у Криму?

531.jpg
 

Підрахувати кількість “материкових” українців, які володіють будинками, квартирами та земельними ділянками в Криму, досить проблематично, повідомляє економічно правда
“Мова йде про десятки тисяч людей.Це і нерухомість, отримана у спадок, і власність тих людей, які раніше жили в Криму, але переїхали в інші регіони України, і об’єкти, придбані українцями для літнього відпочинку або для здачі в оренду “, – сказав” ЕП “експерт консалтингової компанії SV DevelopmentСергій Костецький.

Сьогодні всіх цих людей об’єднує одне: після анексії Криму Росією у всіх “материкових” власників квадратних метрів на півострові намітилися проблеми з правами на свою нерухомість.

Поки це питання гостро не стоїть.Але в майбутньому влада РФ обов’язково зажадають перереєструвати квартири, будинки і землю за російськими законами.

“Мертвий” сезон.

Після референдуму про входження Криму до складу Росії, який відбувся 16 березня 2014, на місцевому ринку нерухомості спостерігався бум.З Росії на півострів стали масово їхати перекупники і жителі “холодних” регіонів, щоб прикупити собі місце під сонцем.

В результаті, попит значно перевищив пропозицію, і ціни пішли вгору – вартість квадратного метра в деяких районах Криму росла на 10-20% на тиждень. Але ажіотаж навколо кримської землі та нерухомості спав так само різко, як і почався.

Точніше, бажання купувати нерухомість у Криму у росіян не зникло. Просто, як виявилося, оформити право власності на житло неможливо.

На початку березня Мін’юст України заблокував доступ Криму і Севастополя до Держреєстру, в якому проводиться реєстрація угод з нерухомістю.А без доступу до української базі стало фактично неможливо підтвердити права власника на нерухомість, перевірити правову чистоту об’єкта (або ділянки) і подивитися його історію.

“Ринок нерухомості Криму фактично зупинився.Спочатку дійсно спостерігався бум, але до реальних угод не дійшло. Хіба що укладаються договори застави. Але покупці робили це на свій страх і ризик.Навіть без запевнень нотаріусів, робота яких була зупинена “, – розповіли” ЕП “в агентстві нерухомості” Талан “, яке знаходиться в Севастополі.

Гравці ринку впевнені, що такі договори можуть привести до афер, коли нечесні продавці зможуть продати квартиру кільком покупцям.

Складна ситуація і на первинному ринку нерухомості. Багато будівництв в Севастополі і Криму заморожені.

“Сьогодні в Криму не оформляють навіть ті будинки, які були здані в 2013 і 2012 році, але на них не встигли отримати документи”, – сказали “ЕП” в корпорації “Гранд Інвест”, яка займається будівництвом нерухомості в Севастополі і Криму.

Змінити ситуація повинна Федеральна служба державної реєстрації, кадастру і картографії (Росреестра), яка почала працювати в Криму з початку липня.

Російські чиновники заявили, що на початковому етапі буде здійснюватися постановка на кадастровий облік і реєстрація прав власності на квартири і новобудови.Реєстрація угод із земельними ділянками тимчасово здійснюватися не буде до прийняття відповідних федеральних і регіональних законів.

Юридичне поле в сфері нерухомості в Росії дещо відрізняється від України.Для операцій з нерухомістю в РФ потрібно оформити кадастровий паспорт.

У Росії кожен об’єкт нерухомості та земельну ділянку має бути занесений до спеціального реєстру, де вони отримують свій унікальний кадастровий номер.Кожен власник будинку при реєстрації житла отримує кадастровий паспорт – виписку даних з Росреестра про конкретному об’єкті нерухомості. Без оформлення кадастрового паспорта жодна угода в РФ не вважається дійсною.

Самостійно підготувати документи для отримання кадастрового паспорта пересічна людина не зможе. Потрібна допомога фахівця – кадастрового інженера.

Для подачі заявки на отримання кадастрового паспорта в Криму необхідно надати ксерокопії правовстановлюючого документа, паспорт власника нерухомості і технічний паспорт БТІ, виданий до 1 січня 2013 року. При цьому громадянство не має значення.

Потім кадастровий інженер робить завмер об’єкта нерухомості і займається оформленням всіх супутніх документів. У середньому, за свої послуги в Криму кадастрові інженери просять 5,5 тис рублів – це приблизно 1,9 тис грн.

Місцеві гравці ринку говорять, що поки Росреестр працює в тестовому режимі. “Росреестр вже почав приймати документи. Поки йде оформлення кадастрових паспортів, але реєстрація прав власності не здійснюється.Перші документи повинні бути видані приблизно через місяць “, – сказав” ЕП “співрозмовник в юридичній колегії” Рівновага “.

Зона ризику.

У свою чергу, Україна також намагається захистити власність своїх громадян у Криму.

На початку липня Кабінет міністрів України прийняв постанову, про перенесення органів реєстрації кримської нерухомості в Херсонську та Запорізьку області. Але це навряд якось вплине на місцевий ринок.

“По-перше, російські власті зможуть оскаржувати ці акти.І Україна, яка не контролює Крим, ледь зможе щось з цим зробити “, – вважає директор компанії з обслуговування інвестицій Investment Service Ukraine, адвокат Іван Герасименко.

Тому реєстрація кримських угод у Херсонській і Запорізькій області буде носити одиничний характер. Це можуть робити люди, які захочуть перевірити реакцію РФ і свідомо вплутатися в юридичну війну.

Поки влада Криму налаштували роботу в сфері нерухомості, власників квартир і будинком не чіпають. Але в майбутньому перереєстрація майна неминуча.

Переоформлення документів зажадає додаткових витрат (послуги кадастрового інженера, збори) і може призвести до значних втрат для “материкових” українців при продажі квартири.Нерезиденти, які володіють нерухомістю в РФ, при продажу квартири обкладаються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 30%. За тим же самим операціях громадяни Росії платять 9-13%.

Втім, між Києвом і Москвою діє договір про уникнення подвійного оподаткування.Тобто, українці зможуть платити податки від продажу нерухомості в своїй країні. Чи будуть влади Криму дотримуватися цей договір, поки сказати складно.

У зоні ризику – власники будівель у 200-метровій зоні від берегової лінії.В Україні прибережна зона обмежувалася 100 метрами, але і ця норма нерідко порушувалася.

Згідно російським законам, під знос підпадають тисячі будівель. “Порушення берегової лінії буде оскаржена, а споруди прибрані”, – упевнений Герасименко.

Вже зараз йде активна робота по очищенню прибережної зони від ларьків і кафе. Руйнують паркани, якими власники будинків біля моря перекривали доступ до пляжу.

“Відкрито ділянку пляжу біля вілли співачки Алсу в Орлівці.Раніше прохід туди був замовлений “, – розповідає місцева жителька Алла.

Періодично в соціальних мережах з’являються чутки про те, що у громадян України в Криму забиратимуть нерухомість.Вони накладаються на інші розмови – про вилучення особистого транспорту, видачу паспортів з пропискою в Магадані та інших жахливих вчинках нової влади півострова. Втім, поки що чутки не підтверджуються.

“Приватна власність непорушна, згідно із законодавством РФ. Росія ледь піде на те, щоб забирати квартири українців у Криму”, – говорить Герасименко. При цьому експерт визнає, що можливі нюанси.

“Нещодавно влада Криму прийняли закон” Про особливості викупу стратегічних об’єктів в Республіці Крим “, який дозволяє місцевим властям примусовий викуп власності громадян і юридичних осіб.Йдеться про об’єкти, що мають стратегічне значення для Криму – електростанціях, заводах. Не можна виключати, що сюди можуть потрапити і об’єкти нерухомості – наприклад, будинки біля моря, які сподобаються важливим російським чиновникам “, – вважає експерт.

Джерело: epravda.com.ua

Возможно, Вам также будет интересно