Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Щоб отримати компенсацію за котел, доведеться розкрити доходи і купити квартиру.

3384.jpg
 

З формальної точки зору – а державна машина навряд чи буде підходити до цього по іншому – щоб отримати компенсацію за котел, доведеться розкрити доходи і купити квартиру.

Урядова програма компенсації витрат покупців електричних і твердопаливних котлів в кредит розрахована на сім’ї з офіційними доходами, у яких є у власності нерухомість, що автоматично виключає звужує кількість потенційнихучасників таких проектів. Таку думку висловив керівник відділу продажів ЖК “Park Stone” Дмитро Шостя.

“З формальної точки зору – а державна машина навряд чи буде підходити до цього по іншому – щоб отримати компенсацію за котел, доведеться розкрити доходи і купити квартиру.Хоча в реальності ні обсяг доходів, ні наявність власної нерухомості ніяк не впливають на бажання громадянина економити енергоресурси.Крім того, малозабезпечені сім’ї більше схильні до економії, тому саме їх слід було б стимулювати до придбання таких котлів”, – вважає експерт.

Більше того, проблемою в криза може стати можливість надати довідку за 6 місяців з місця роботи.”Фактично якщо людина змінив роботу, то на підтримку держави, якій він платить податки, він може не розраховувати. Точно також як під сумнів можна поставити можливість отримання пільгових позик пенсіонерами.Таким чином, нібито доступна урядова програма виявляється на перевірку вельми недоступною “, – вважає Д. Шостя.

Ще одним мінусом програми, на думку експерта, є загальні заплановані на неї відрахування з держбюджету. “Уряд виділив 47500000.грн. на компенсації кредитів для позичальників, які купують Негазовий котли. Цього явно недостатньо. Адже, наприклад, при середній вартості котла на рівні 16 тис. Грн. компенсація за кредитом складе близько 3 тис. грн.Це означає, що такий державною компенсацією зможуть скористатися лише близько 16 тисяч домогосподарств. Фінансування програми необхідно як мінімум подвоїти”, – зазначив він.

Крім того, за його словами, необхідно розробити окремі програми компенсації для пенсіонерів, а також тих молодих сімей, які ще не встигли обзавестися власною нерухомістю.

Нагадаємо, кредити на покупку електричних і твердопаливних котлів і можливість отримання компенсації частини тіла кредиту зараз пропонують три державні банки. Початковий внесок – від 10%, термін кредиту – три роки.

Джерело: ubr.ua

Возможно, Вам также будет интересно