Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Сегментація ринку нерухомості на регіони

1237.jpg
 

Голова ради ріелтерської палати Віктор Несін розповів про поточну ситуацію на ринку нерухомості та перспективи виходу з кризи.
Одна з ключових тенденцій на ринку нерухомості – територіальний поділ. Так, Крим більше не є частиною України, Донбас фактично паралізований, ніякого руху в сегменті нерухомості, зрозуміло, немає.

Центральний регіон в сфері продажу-покупки теж вельми слабкий, але от ринок оренди тут вельми активізувався за рахунок переселенців з Донбасу. Особливо, в Києві та інших великих містах.У сегменті одно-і двокімнатних квартир рівень попиту в даний час перевищує пропозицію.

У більш дорогому сегменті попит присутня не тільки на оренду, але і на покупку.Із зони АТО переїжджають не тільки звичайні люди, але і великі компанії, яким потрібні складські та офісні приміщення, житло для співробітників. Договори на купівлю-продаж нерухомості сьогодні полягають, але їх кількість зменшилася приблизно в десять разів.

У західному ж регіоні ситуація кардинально відрізняється. Даний регіон найбільш наближений до Європі, ситуація тут стабільніше, і люди, які не можуть або не хочуть емігрувати до інших країн, вважають за краще жити на заході, зокрема, у Львові.

Південний регіон також вельми впевнено тримається на плаву. Відгомони війни тут чутні, але з втратою Криму, цей регіон, а особливо Одеса, став привабливий для туристів. Тут купують нерухомість для подальшої здачі в оренду в теплу пору року.

Вивести якісь середні показники по ринку нерухомості України не представляється можливим на сьогоднішній день. Занадто різниться ситуація по регіонах. Що стосується ціноутворення, то вартість пропозиції на 20% -30% вище вартості попиту.І транзакції мають місце бути, тільки якщо продавець готовий йти на поступки і знижувати ціну. У зв’язку з припливом мігрантів зросли ціни на житло у великих містах: Харкові, Дніпропетровську, Одесі, Львові, Києві.

Про прогнози на майбутнє говорити складно.Швидше за все, в найближчий рік змін на краще не буде. Ринок нерухомості не помре, але і не активізується. Про Східний регіон і говорити не варто.Залишається тільки здогадуватися про стан житлового фонду на Донбасі і про те, скільки ресурсів зажадає його відновлення.

Джерело: realt.ua

Возможно, Вам также будет интересно