Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Синиця в руках краще: Вторинний ринок житла зараз більш надійний

369.jpg
 

В останній місяць ринок нерухомості в столиці активізувався. З січня він переживав застій.
Через революції, невизначеного політичного та економічного становища в країні купівля-продаж нерухомості економ-класу помітно зменшилася, а елітного житла – майже зупинилися, розповідає 44-річний Артур Пилипчук, керівник столичного відділення Асоціаціїфахівців з нерухомості.

– До виборів президента мало хто купували-продавали житло. Все завмерло. Люди вичікували, яка буде ситуація з курсом долара, взагалі на ринку. Зрештою, незважаючи на події на Донбасі, він пожвавився.За ті п’ять місяців накопичився відкладений попит. Якщо людям ніде жити, вони можуть почекати місяць-другий, але в кінцевому підсумку будуть купувати житло. На даний момент продовжується тенденція, що більше беруть квартири в нових будинках в передмісті, тому що вони дешевші.

У нинішніх умовах, якому житлу слід надавати перевагу?

– Вторинному ринку. Він у такий час надійніший. Хоч на нове житло ціна іноді буває більш вигідна, але і ризик більший. До того ж потрібно чекати, поки будинок введуть в експлуатацію.А це не всім підходить. У нинішній ситуації зведення багатоповерхівки може затягнутися на роки. Синиця в руках краще.

Як вплинули на ситуацію з орендою житла біженці з Донбасу і Криму?

– Вони трохи оживили зазвичай “мертвий” літній сезон, коли починаються масові відпустки, у студентів канікули. Але на ціни це ніяк не вплинуло.Як було, так і залишається: за однокімнатну квартиру просять від 4 тисяч гривень, 2-кімнатну – 5 тисяч гривень, 3-кімнатні – від 6000 гривень. Переселенці здебільшого вибирають житло економ-класу на околиці міста. Поселяються в старих “хрущовках” або “панельках”.До умов не вимогливі, беруть житло з бевушній меблями і сантехнікою.

Коли слід очікувати подорожчання оренди квартир?

– Уже в серпні. Але не більше, ніж на 15 відсотків. Тоді традиційно закінчується “мертвий” сезон. З’їжджаються студенти.

Джерело: ibud.ua

Возможно, Вам также будет интересно