Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Система ЖКГ не просто неефективна – вона шкідлива, – експерт

1138.jpg
 

Система житлово-комунального господарства в Україні не просто неефективна – вона шкідлива, переконаний директор “Комфорт Таун” Артем Соколов.
“Необхідний комплексний підхід до питання енергоефективності та житлово-комунального господарства в нашій країні. Не обов’язково винаходити велосипед і якісь нові ідеї.Все можна взяти з досвіду тієї ж Східної Європи, які вже були використані на практиці “, – розповів він.

“У нас, на жаль, на даний момент не існує єдиного механізму прийняття рішень.Так, у нас є ОСББ (Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку – ред.), Житлові кооперативи, комунальні ЖЕКи, в яких власникам дуже складно прийняти рішення. Власники невеликого будинку можуть домовитися і комплексно утеплити будинок.Але це, на жаль, поодинокі випадки. На мій погляд, цю галузь треба було реформувати – структурувати всі ці ЖЕКи, привести до єдиного суспільству, ОСББ тощо. Д .. Щоб після будівництва будинку, власники могли відразу приймати рішення.Потрібно донести до всіх мешканців – стара система ЖКГ в нинішніх умовах просто не працює, вона шкідлива і не функціонує “, – додав Соколов.

“Після цього кроку власники багатоквартирного будинку стають власниками і дахів, підвалів, прибудинкової території.Це їх власність і вони за нею стежити. Відповідно, приймати і заходи з енергозбереження. Держава тут навіть не в силах впоратися. Житловий фонд радянської епохи у нас величезний і він з кожним роком все більше занепадає.Тому якщо люди не візьмуть все в свої руки, то ситуація буде взагалі плачевною “, – переконаний він.

Керівник проекту IFC “Енергоефективність у житловому секторі України” Гжегош Гайда переконаний, що після реформування нинішньої системи ЖКГ в Україні знайдуться інвестори, які захочуть кредитувати і виконувати роботи по модернізації старих радянських будинків.”Вигоди очевидні – це зменшення енерговитрат і підвищення вартості нерухомості. Ціна об’єктів в модернізованих квартирах піднімається на близько 10% “. – Відзначив Гайда.

Джерело: news.finance.ua

Возможно, Вам также будет интересно