Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Систему оцінки нерухомості знову хочуть поміняти

1682.jpg
 

Державна фіскальна служба звернулася до Кабміну з офіційним листом, в якому міститься прохання про нову реформу системи оцінки нерухомості з метою оподаткування.
Відомство пропонує уряду, зокрема забезпечити автоматизований моніторинг кон’юнктури ринку, впровадити уніфіковану стандартизовану автоматичну систему надання оціночних послуг.

Постановою Кабміну від 21 серпня 2014 №358 була скасована так звана податкова оцінка (введена постановою №231 в березні 2013), Яку мали право проводити лише сертифіковані Фондом держмайна фахівці, використовуючи спеціальний програмний продукт, створений приватною компанією.

З кінця серпня право проводити оцінку майна повернулося до “старих” оцінювачам: тобто до всіх без винятку фахівцям – і тим, що не проходили сертифікацію у ФДМ.Після цього вартість процедури різко знизилася “Для споживача ситуація, безумовно, покращилася – посилилася конкуренція оцінювачів, тому ціна послуг впала в кілька разів.З 1000 грн – стільки в середньому брали за послуги податкові оцінювачі – до 200-400 грн “, – розповів заступник голови Спілки оцінювачів України Володимир Мироненко.

Однак, за його визнанням, посилився вплив “людського фактора”, тобто стало набагато більше випадків, коли вартість нерухомості свідомо занижується. Як наслідок – різко скоротилися надходження до бюджетів від податку і платежів з продажу нерухомості.

“Така ситуація – наслідок відсутності державної системи контролю якості оціночної діяльності в Україні, що підтверджується моніторингом ринку”, – йдеться в листі глави ГФС Ігоря Білоуса.Тому його відомство пропонує Кабміну фактично повернутися до механізму “податкової оцінки”, але, як говориться у зверненні фіскалів, на “якісно новому рівні”.

Що саме під цим розуміється – невідомо. Рівно, як і суть очікуваних змін.Їх тільки збираються розробляти, для цього фіскали формують робочу групу, до складу якої увійдуть представники ФДМ, Мін’юсту, Мінфіну, Мінекономрозвитку, Держагентства у справах електронного управління, ГФС і Нацбанку.Поки ж в неї входять тільки співробітники ФДМ і представники оціночного спільноти.

“Я сподіваюся, силами Фонду держмайна можна буде створити програмний продукт, який дозволить проводити аналіз всіх даних, які надходять до реєстрів, щоб виявляти серед оцінок свідомо фальшиві”, – сказав віце-президент Ліги експертів України АндрійГусельников.

Експерти сподіваються, що урядова робоча група зможе активно почати працювати на початку грудня. “Цілком імовірно, що вже до кінця року ми отримаємо від неї конкретні пропозиції.Але більш реальні терміни – це все-таки початок весни “, – говорить Мироненко.

Джерело: gazeta.ua

Возможно, Вам также будет интересно