Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Скандальне будівництво: суд схвалив хмарочос під стінами Софії Київської

8936.jpg
 

У вівторок Верховний суд анулював усі попередні судові рішення, яких вдалося домогтися активістам, що виступає проти будівництва на території, яка знаходиться під охороною ЮНЕСКО, і таким чином дав “зелене світло” забудовнику.

ВИМАГАЮТЬ урізані.Скандал навколо будівництва на вул. Гончара почався п’ять років тому. У 2014 році активістам вдалося домогтися скасування рішення Київради про виділення земділянки під будівництво, але до того моменту забудовник встиг вигнати 9 поверхів біля стін Софії!

“Влада запропонувала демонтувати зайві поверхи. ЮНЕСКО рекомендувало знизити висоту цієї будівлі до 27 метрів, тобто на 3,5 поверху, але забудовник подав касацію.А у вівторок Верховний суд вирішив, що нам потрібно було звертатися до суду не по Адмінкодексу, а по цивільних чи господарських. І цим рішенням скасовуються всі попередні рішення суду! Тепер забудовник може продовжувати будівництво.Але у нас є роз’яснення Конституційного суду, де сказано, що якщо одна зі сторін виступає суб’єктом муніципалітету (Київрада. – Авт.), То потрібно судитися з адміністративного судочинства! Ми готуємо акції протесту “, – говорить юрістМаріна Соловйова.

Скандал може негативно позначитися на іміджі країни. “Уже двічі Україна отримувала від ЮНЕСКО попередження по забудові навколо Софії Київської та Києво-Печерської лаври. І якщо питання забудови на вул.Гончара не вирішиться, то не виключено, що це може послужити приводом для виключення цих об’єктів зі списку ЮНЕСКО “, – говорить архітектор Георгій Духовичний.

Чи планує забудовник відновити будівництво, вчора з’ясувати не вдалося.Нині права на цю ділянку належать банку з російським капіталом, так як початковий збанкрутував.

ВЛАДИ. У мерії обіцяють “тиснути” на забудовника. “Ми скористаємося сценарієм, який був утілений на Десятинному провулку (там літа знесли два незаконні поверху.- Авт.). Ми вимагаємо зниження поверховості до гранично дозволеної в цій зоні – 27 м, по містобудівним умовам (інакше Київрада розірве договір оренди земділянки. – Авт.) “, – Заявив мер Віталій Кличко. Та ж ситуація і в Музейному провулку, 2-а.Там забудовник теж перевищив поверховість. “Це спотворює історичну частину міста”, – нарікає архітектор Андрій Миргородський. Окружний адмінсуд Києва зобов’язав знести незаконні поверхи, але за півроку нічого не змінилося.

Джерело: kiev.segodnya.ua

, , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно