Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Скільки коштуватиме комуналка для споживачів з лічильниками

2973.jpg
 

Після більш ніж триразового подорожчання газу вигідним буде перехід на електричне опалення.

На тлі швидко зростаючих цін на газ населення шукає більш бюджетні варіанти опалення. З метою скоротити витрати на комунальні послуги все більше українців всерйоз замислюються про встановлення лічильників, автономного опалення з котлом або електрообігріву.Про можливі способи “урізати” комунальні рахунки “Світу Квартир” розповів директор енергетичних програм Центру світової економіки і міжнародних відносин НАН України Валентин Землянський.

За словами фахівця, сьогодні робити якісь дії в цьому напрямку вже дещо пізно. Тим більше що ті, українці, які хотіли здешевити собі оплату за комуналку, ще раніше вдалися до відповідних заходів.Він підкреслив, що у виграші залишаться ті громадяни, у кого вдома встановлений лічильник на тепло.

“Ті, у кого стоїть лічильник на тепло, платитимуть менше тих, хто буде платити за нормативом.Якщо у нас середній тариф на квадратний метр становив порядку 10 грн, то після підйому тарифу на 67%, ми отримуємо суму в 16,5 грн за квадратний метр. А за наявності лічильника платити доведеться мінімум на 30% менше “, – розповів експерт.

В.Землянський зазначив, що громадянам неодмінно окупиться установка автономного опалення з газовим котлом, а от газові лічильники на комфорки на плитах, за рекомендацією експерта, встановлювати собі ж на шкоду. “Газовий лічильник на камфорка ніколи не відіб’ється.В середньому людина використовує на приготування їжі 3 куба газу на місяць, а за тарифом громадянам вважають 6 кубів і тільки на одну людину. Однак такий газовий лічильник не окупиться навіть при нинішніх тарифах.Що стосується установки газового котла, то він, звичайно, буде окупатися, тому це вигідно “, – розповів він.

За словами експерта, після більш ніж триразового подорожчання газу вигідним буде перехід на електричне опалення.Даний варіант особливо стане актуальним для власників приватних будинків. “На сьогоднішній день електричне опалення буде однозначно дешевше газового. Воно вигідно тим, що це буде мінімальний тариф.Навіть з урахуванням всіх підйомів вартості електроенергії через два роки тариф буде 90 копійок / КВт-год. Однак для встановлення електроопалення в будинку необхідно мати певні технічні умови та дозволи “, – розповів В. Землянський.

Він також підкреслив, що насправді все пильні українці вже заздалегідь подбали про це питання. “Ті українці, які хотіли щось зробити і могли, то вони вже щось зробили: і вікна поставили, і стіни утеплили.Хоча з внутрішнім зміцненням стін необхідно бути обережним, оскільки воно загрожує появою грибка “, – додав експерт.

Джерело: realt.ua

Возможно, Вам также будет интересно