Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Скільки квадратних метрів житла можуть дозволити собі німці?

13171.jpg
 

Німці люблять скаржитися на непомірну, на думку багатьох, дорожнечу житла і прискорився зростання орендної плати. Вчені Інституту німецької економіки (IW) в Кельні вирішили перевірити, якою мірою суб’єктивне сприйняття відповідає реальному стану справ. А заодно підрахувати, скільки квадратних метрів знімною житлоплощі може дозволити собі в сьогоднішній Німеччині середньостатистичне домашнє господарство.

Середня орендна плата по країні становить 6,90 євро

Головний висновок дослідження: орендна плата, дійсно, зростає, але менш швидко, ніж доходи, а тому відносна вартість орендованого житла в більшості німецьких міст в останні роки не збільшилася, ау багатьох навіть знизилася. Адже якщо середній рівень орендної плати в багатоквартирних будинках виріс з 2010 року на 10,2 відсотка, то реально розташовувані грошові доходи домашніх господарств – на 11,5 відсотка. Але це – в федеральному масштабі. Однак між окремими містами і регіонами є істотні відмінності, вказують вчені в своєму звіті.

Так, в Берліні, де населення останнім часом швидко збільшується, знімне житло подорожчало за минулі шість років на 26 відсотків (щорічно в середньому на 3,9%). Навіть більш значне зростання цін зафіксовано в центральних або престижних районах трьох інших німецьких міст-мільйонників: в Гамбурзі, Мюнхені та Кельні. Однак у більшості населених пунктів і сільських районів країни нічого подібного не спостерігалося.

За даними IW, середня орендна плата по країні становить зараз 6,90 євро за квадратний метр, при цьому в 70 відсотках міст і районів ставки нижче цього загальнофедерального показника. Лише в 20 з 402 територіальних адміністративних одиниць ФРН оренда квадратного метра коштує понад 9 євро, підрахували вчені.У той же час доходи, підкреслюють вони, розподіляються по країні більш рівномірно: купівельною спроможністю нижче загальфедеральної володіє 51 відсоток територіальних одиниць.

Середнє домашнє господарство може дозволити собі 94 метра

В результаті жителі багатьох міст і сільських районів чисто теоретично можуть дозволити собі збільшити метраж знімаються квартир.Якщо припустити, що на оренду житлоплощі, включаючи експлуатаційні витрати, але без оплати електрики (Warmmiete), йдуть 25 відсотків чистого доходу, то сьогодні середньостатистичному німецькому домашньому господарству по кишені 94 квадратних метра житла.Це на два метри більше, ніж шість років тому.

Лише в 24 відсотках територіальних одиниць домашні господарства можуть дозволити собі сьогодні менше житлоплощі, ніж раніше. З десяти найбільших міст Німеччини з цим зіткнулися Берлін, Штутгарт і Дортмунд.Жителям столиці тепер по кишені 68 метрів, тоді як, скажімо, фінансові можливості квартиронаймачів в Мюнхені і Франкфурті-на-Майні доросли до 70 метрів.

На найменші квартири приблизно в 60 квадратних метрів приречені домашні господарства в університетських містах Трірі, Фрайбурзі, Гейдельберзі та Вюрцбурзі.Що, на думку авторів дослідження, не дивно: численні студенти з відносно низькою купівельною спроможністю змушені платити тут досить високу орендну плату.

У той же час підрахунки інституту IW показують, що в багатьох сільських районах Німеччини і в околицях великих міст домашні господарства з середньостатистичним рівнем доходів цілком можуть дозволити собі орендувати в багатоквартирних будинках від 100 до 120 квадратнихметрів. А в баварському районі Дингольфинг-Ландау навіть 126 метрів.

Джерело: dw.com

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно