Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Скільки може коштувати 1 га сільгоспземлі в Україні?

8853.jpg
 

Якщо в Україні співвідношення орендної плати і цін буде таким, як у ЄС, слід очікувати, що середня ціна на землю складе $ 2990 за гектар, від $ 1480 до $ 6030 за гектар.

“Розвиток ринку продажу сільськогосподарських угідь в Україні після зняття мораторію буде визначатися двома основними факторами: доступністю капіталу та переліком обмежень, які будуть прописані в Законі про обіг земель.Очікується, що ціна на землю в Україні буде істотно нижче, ніж у західноєвропейських країнах, проте приблизно на рівні цін у Східній Європі “, – відзначають автори дослідження.

Найвищі ціни зафіксовані в Мальті і Нідерландах – більше $ 60 тис. За гектар.У більшості західноєвропейських країн ціни коливаються від $ 15 тис. До $ 30 тис. За гектар а в Східній Європі від $ 1 тис. До $ 5 тис. За гектар.Ціни мають схильність до зростання, з найвищими темпами зростання в період з 2000 до 2009 року, зафіксовані в Латвії, Румунії та Литві (71%, 62% і 47% відповідно) – нових членах ЄС.

Найвищий розмір орендної плати зафіксований в Данії, Ірландії та Нідерландах – більше $ 600 за гектар щорічно, а найнижчий у Литві та Словаччині – $ 54 і $ 26 за гектар відповідно. У більшості інших країн орендна плата становить близько $ 200 за гектар.В Україні орендна плата на землю у приватній власності коливалася навколо $ 75 за гектар перед знеціненням гривні, а в 2015 році склала близько $ 32 за гектар.

Джерело: budport.com.ua

,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно