Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Складам загрожують антирекорди

8168.jpg
 

Орендні ставки на найдорожчі складські приміщення Київщини впали до $ 2,5-4,5 за кв. м. Це мінімальний показник за останні вісім років. При цьому ринок не досяг дна, вважають експерти, і в 2016 році ставки оренди продовжать знижуватися.

Відмова від валюти

Активність з боку орендарів досить низька і зберігається лише за рахунок релокації існуючих компаній. При цьому попит в 2015 році скоротився практично вдвічі порівняно з минулим роком.З урахуванням цього, а також невеликої кількості нових пропозицій, на ринку зараз пустує близько 10-12% складських площ. «Ринок ще не досяг дна. Зараз об’єкти класу «А» здаються за ціною в діапазоні від 50 до 100 грн за кв. м. в місяць або від $ 2,5 до $ 4,5.Ставки в класі «В» нижче приблизно на 20% », – говорить керівник департаменту промислової та логістичної нерухомості в консалтинговій компанії DTZ України Федір Арбузов.За його словами, такі ставки є самими мінімальними, починаючи з 2007 року, коли на ринку почали з’являтися якісні склади. Варто відзначити, що нинішні ставки оренди в складських приміщеннях порівняти зі ставками в деяких містах Європи. (див. графік).

Для цього року характерна також фіксація орендної ставки в гривні і узгодження індивідуальних умов для орендарів.«Власники складських об’єктів класу« А »починають включати операційні витрати у вартість оренди приміщень», – додає старший консультант департаменту складської нерухомості консалтингової компанії Colliers International Наталія Сокирко.

Девелоперам не цікаво 

Складський ринок нерухомості зараз малопривабливий для девелоперів. З урахуванням рівня вакантності і ставкою оренди термін окупності об’єктів складає більше 15 років, каже Федір Арбузов.Для більш успішних складів цей термін складає 10-12 років проти 7-8 років раніше. Тим не менш, у цьому році були зафіксовані деякі угоди з продажу комплексів.«Продавці – власники, які готові вийти з активу, а також банки, у яких в заставі перебуває складська нерухомість. Як правило, у таких угодах об’єкти продаються за ціною нижче собівартості, що дуже вигідно для нового власника», – уточнює експерт.

У пошуках дна

До кінця року анонсовано вихід ще 18,5 тис. Складських приміщень. Однак істотного впливу на ринок вони не зроблять.

Активізація попиту на ринку може початися в другій половині наступного року, прогнозують експерти.Наталя Сокирко зазначає, що тоді ж, найімовірніше, почне знижуватися вакантність складських приміщень. Втім в компанії DTZ дотримуються іншої думки. «Наступного року ситуація на ринку складської нерухомості істотно не зміниться.Найближчим часом передумов для поліпшення економіки країни не передбачається. Подальше падіння імпорту спричинить за собою зниження потреби в оренді складів для зберігання товарів », – зазначає Федір Арбузов.За його словами, в деяких об’єктах ставка може знижуватися і далі, а в найбільш затребуваних – рости.

Джерело: abcnews.com.ua

, , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно