Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Складська та логістична нерухомість Київської області має потенціал з точки зору вторинного інвестування – DTZ

507.jpg
 

Складські та логістичні об’єкти є найбільш перспективними з точки зору вторинного інвестування на ринку комерційної нерухомості в Україні, вважають експерти компанії DTZ в Україні (Київ).
Згідно з повідомленням компанії, це пов’язано з можливість придбати активи за ціною нижче собівартості будівництва об’єкта, зі ставкою прибутковості на рівні 12-15% і на тлі порівняно низькою вакантності і мінімальних орендних ставках.

“Ринок складської та логістичної нерухомості в Київській області в даний момент дійсно є найпривабливішим сегментом для придбання якісних оперують об’єктів, які приносять орендний дохід.У зв’язку з девальвацією гривні, поточні ринкові орендні ставки для якісних складських і логістичних приміщень у Київській області досягли свого історичного мінімуму – $ 3,5-6,5 за кв. м на місяць.Враховуючи поточну низьку вакантність у сегменті на рівні 10,1%, надалі ми очікуємо тільки підвищення орендних ставок, особливо якщо покращиться загальна геополітична та економічна ситуація в Україні “, – цитується директор департаменту ринків капіталу компанії DTZУкраїна Володимир Мисак.

Початкова ставка прибутковості найбільш якісних об’єктів логістичної нерухомості в Київській області у першому півріччі 2014 залишалася незмінною на рівні 15%.

Ринок комерційної нерухомості в Україні в даний час відрізняється низькою капітальної вартістю об’єктів і високими ставками прибутковості в порівнянні з ринками інших країн Європи, а також перспективою росту орендних ставок в середньому і довгостроковому періоді, вЗокрема в офісному та складському сегментах в Києві.

На думку експертів, такі характеристики відкривають привабливі можливості для інвестування в Україну на тлі високого потенціалу ринку комерційної нерухомості, в усіх сегментах якого залишається структурний дефіцит якісних приміщень.Проте в країні досить високими залишаються політичні, економічні та інституційні ризики.

Девальвація гривні в поєднанні з високими страновим ризиками України чинить тиск у бік пониження вартості об’єктів.Однак більшість власників об’єктів нерухомості не готові приймати пропозиції про продаж авто по істотно зниженими цінами, у тому числі враховуючи суттєві боргові зобов’язання за деякими активами.

У період з червня 2013 до квітня 2014 компанія DTZ не фіксували змін ставок прибутковості, але, враховуючи зниження орендних ставок, вартість об’єктів комерційної нерухомості була піддана зниженню.Протягом другого кварталу 2014 ставки прибутковості на офісні та торгові об’єкти найвищої якості виросли на 0,5%, а ставки прибутковості на складські об’єкти залишалася стабільними.Однак через відсутність угод на відкритому ринку, даний аналіз базується на оцінках потенційних інвесторів, зацікавлених у придбанні низки активів.

Зазначені ставки прибутковості визначені для об’єктів нерухомості, зданих в оренду за середньоринковими ставками, які в даний час схильні до зниження у всіх класах активів.У компанії відзначають, що ставки прибутковості об’єктів нерухомості в Україні є досить чутливими до вартості активів у зв’язку з обмеженим доступом до позикового фінансування.

DTZ створена в 1994 році.З грудня 2011 входить в UGL Services, яка є підрозділом компанії UGL Limited.

Компанія надає комплексні послуги корпоративним клієнтам і орендарям, а також пропонує рішення з інвестування в нерухомість, здачі в оренду, управління і технічного обслуговування об’єктів нерухомості, управління будівництвом і проектами,оцінки об’єктів та управління активами та інвестиціями. У 208 представництвах компанії, розташованих в 52 країнах світу працюють 47 тис. співробітників з урахуванням субпідрядних організацій.

В Україні в офісах компанії в Києві та Одесі працює більше 50 фахівців.

Джерело: interfax.com.ua

Возможно, Вам также будет интересно