Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Собівартість будівництва квадратного метра житла зросла до 9 тис. грн

3714.jpg
 

У квітні будівництво одного квадратного метра житла обходиться забудовникам мінімум 9 тис. грн. Про це заявив керівник проекту ЖК “Столичний” Валерій Залізний.

За його словами, різке і не завжди обгрунтоване подорожчання будівельних матеріалів привело до зростання ціни на квадратний метр новобудови. З початку 2015цегла виріс у ціні на 85%, виробники вікон підняли вартість майже вдвічі, не менш суттєво зросли витрати і на логістику.

«Заяви про те, що житло буде дешевшати, на жаль, не обгрунтовано.На даний момент навіть ті компанії, які продавали квадратні метри за програмою так званої безпроцентної розстрочки від забудовника вимагають від своїх покупців негайно погасити решту суми або перераховують виплати відповідно з новим курсомдолара», – розповів Валерій Залізний.

Експерт упевнений, що з урахуванням зростання цін на будматеріали, квадратний метр житла в українських новобудовах не може коштувати дешевше 14-15 тис. грн. Утримати ціну житла забудовники намагаються або за рахунок продажів квартир, що будуються на межі собівартості, розраховуючи на більш високу вартість на етапі закінчення будівництва, або за рахунок перегляду всієї структури будівництва, повністю виключаючи посередників. У виграшному становищі зараз виявляються забудовники, які можуть не піднімати різко вартість квадратного метра за рахунок раніше проведених комунікацій і викуплених матеріалів. Але всі ці заходи не можуть довго стримувати зростання цін на квадратний метр.Тому всім, хто планує покупку квартири, зараз саме час зробити це. Але тільки виключно у надійного забудовника.

«Але навіть з урахуванням зростання цін, новобудови вигідніше покупки житла на вторинному ринку, де нерухомість коштує від 900 доларів за квадрат.Нові комунікації і якісна теплоізоляція дозволяють суттєво економити на оплаті світла, газу та гарячої води», – вважає Валерій Залізний.

Саме тому, за даними Асоціації управителів нерухомістю, у квітні 65% покупців житла воліють новобудови і тільки 35% роблять вибір на користь вторинки.

Джерело: stolychnyi.com.ua

, , , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно