Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Соцжитло: українцям обіцяють квартири в недорогу оренду

3212.jpg
 

Влада готують житловий переворот в Україні. Експерти: реалізувати проект буде складно.

Кабмін готує житлову революцію. Вона допоможе українцям, які не мають можливості купити власне житло, орендувати житлоплощу за доступними цінами, а можливо, з часом, і викупити її у свою власність.

Як заявив віце-прем’єр, міністр Мінрегіону Геннадій Зубко, уряд запускає новий механізм на ринок житла – так звані “прибуткові будинки”: їх побудує інвестор, а потім квартири в таких будинках будуть здавати в оренду за цінами, нижчими за середні по ринку (заразза 1-кімнатну квартиру в Києві просять від 4 тис. грн на місяць).

Експерти, втім, в успіху проекту сумніваються: за їхніми словами, такі ініціативи виникають чи не щорічно. Але реалізувати їх не вдається через відсутність грошей – і у інвесторів, і у населення.

ДЕ І СКІЛЬКИ. Як заявив Зубко, у черзі на квартири в Україні коштують 815 тис. Сімей. При цьому за останні 10 років, коли почали діяти програми зі знижками, отримали житло лише 8 тис. З них, тобто – менше 1% бажаючих.

Грошей в казні немає, чесно зізнається міністр.Але фінансування може забезпечити програма співпраці з КНР, розрахована на 4-5 років. Сума інвестицій, які готові вкласти китайці – $ 15 млрд, а пілотний -ціною в $ 1 млрд – може стартувати вже в 2015-16 рр.

Мова, за словами Зубка, йде про будівництво орендного житла в п’яти великих містах – Києві, Львові, Харкові, Дніпропетровську та Одесі.Але інші деталі проекту – таємниця, покрита мороком, адже переговори з китайцями поки тривають: так, у прес-службі Мінрегіону нам зізналися, що поки невідомо, скільки і якого житла побудують, а також – чи можлива буде оренда з правом викупу.

За оцінкою аналітика будринку Зої Федорової, зараз ціна кв. метра житла в Києві – 16-17 тис. грн, в інших великих містах – 11-13 тис. грн. Тобто на $ 1 млрд можна побудувати за рік близько 35 тис. 40-метрових однокімнатних малосімейок під столицею, або близько 50 тис.таких же – в Одесі, Харкові, Львові чи Дніпрі.

НЕ СПРАЦЮЄ. Експерт консалтингової компанії “СВ девелопмент” Сергій Костецький нагадав: така програма у нас вже розглядалася три роки тому, але не була реалізована через відсутність інвестицій.Тоді влада вирішила зайнятися пільговим кредитуванням, але і ця програма йде зі скрипом: у більшості українців немає грошей, щоб заплатити навіть половину від вартості житла, а у бюджету – щоб компенсувати решту суми.

“Програми пільгового фінансування будівництва не працюють, оскільки держава не фінансує забудовнику свою частку (30 або 50%): у держбюджеті на це немає грошей”, – говорить Костецький.

Як розповіли нам в Держіпотечна установі (ДІУ), цього року видано всього 32 кредиту (в минулому за цей час – близько 50) під 18% річних.У госспецфінучрежденіі “Держмолодьжітло” борг зараз дають під фантастичні 30% річних (у комбанках 21-28%), тому брати там борг невигідно.

Саме тому що не працюють старі іпотечні програми, влади і запускають новий проект, вважає Костецький: “Щоб придушити негативні настрої в суспільстві, треба щось йому запропонувати натомість.Але щоб програма “орендне житло” почала працювати, потрібно, щоб ці квартири були маленькими (30-40 кв. М, аналог нинішніх хрущовок), а оренда – дешевою. І обов’язково повинна бути оренда з викупом.Інакше проект буде окупатися років 20, а ніякий інвестор на це не піде “, – вважає експерт.

Джерело: realt.ua

Возможно, Вам также будет интересно