Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Стала відома нова ціна газу для населення

f180e1a-d94d16feea-150792
 

Вже погоджено рішення уряду про підвищення тарифів на газ для всіх споживачів, в тому числі і населення, з 1 травня 2016 року до 100% рівня «паритетного з імпортної» – тобто, фактично до рівня імпортної.

При цьому, через те, що буде знижено розрахунковий рівень ціни імпортного газу (в доларах США), вартість газу для внутрішнього споживання в гривневій ціні знизиться з 7,2 грн. до 6,8 грн. за кубометр з урахуванням ПДВ і транспортування.

Відповідне рішення планується ухвалити на найближчому засіданні Кабміну 27 квітня. Нова ціна буде діяти весь рік, незалежно від обсягу споживання газу.

Таким чином, у доларовому еквіваленті ціна газу буде відповідати середньорічній ціні імпортного газу, проте, в гривневому – буде нижче, ніж та, що діє на сьогоднішній день.

Такий крок не узгоджувався з міжнародним валютним фондом (МВФ). При підготовці держбюджету на 2016 рік враховувалася середньорічна ціна газу, що імпортується з Росії, на рівні $ 220 за тисячу кубометрів.

Згідно з раніше досягнутими домовленостями Кабміну з МВФ, до 1 квітня 2016 року уряд повинен був підняти ціну на газ для населення з 50% до 75% від ринкової вартості при споживанні в період опалювального сезону до 1200 кубометрів – до 5,4 грн. за тисячу кубометрів. Це вважалося пільгової ціною, оскільки в першому випадку була на 50% нижче ціни імпортного газу, в другому – на 25%. При цьому ринкова була встановлена ​​на рівні 7200 грн. за тисячу кубометрів. Однак рішення не було прийнято в строк – уряд Арсенія Яценюка 30 березня переніс його на місяць – до 1 травня.

Разом із тим, своєю постановою №234 від 30 березня 2016 року Кабмін скасував пільговий тариф для всіх споживачів газу, який діяв у період опалювального сезону в розмірі 3,6 грн. за 1 куб. м при його споживанні до 1200 кубометрів на опалювальний період з жовтня 2015 року до кінця березня 2016 року. Такий тариф діяв для споживачів, які використовують газ для опалення, а також для підприємств теплокомуненерго, які надають послуги з централізованого теплопостачання. Ця норма не торкнулася тільки релігійних організацій, для яких до кінця квітня зберігся тариф на рівні 3,6 грн. за 1 кубометр, тоді як для інших споживачів він встановлений в розмірі 7,2 грн. за 1 кубометр.

Джерело: economy.apostrophe.com.ua

, , , , ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно