Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Станції київського метрополітену позбавлять від реклами

17799.jpg
 

Столиця розробляє нові правила розміщення реклами на транспорті.
Нові правила реклами

Уже півроку в Києві діють нові правила розміщення зовнішньої реклами. Результати їх видно кожному – на центральних вулицях реклами стало набагато менше, як і спроб заявити про свій бізнес величезною вивіскою на весь фасад.

«Нас радує, що бізнес все більше розуміє, що заявляти про себе треба справами, сервісом, послугами. І невелика, але інформативна вивіска – це повага до своїх клієнтів і сусідам », – висловив задоволення загальним настроєм в місті в.о.директора КП «Київреклама» Олександр Смирнов.

Згідно з новими правилами, заборонено розміщувати рекламу на пішохідних і велодоріжках, а також ближче 10 метрів від перехресть, пішохідних переходів та зупинок; ближче 20 метрів від транспортних розв’язок і ближче 50 м від залізничних переїздів.Місто розділене на п’ять зон, причому в нульових зонах реклама повністю заборонена. Це не тільки центр міста, але і деякі історичні парки і бульвари.

Олександр Смирнов нагадав, що, згідно з новими правилами, деякі елементи благоустрою можна використовувати як рекламоносії, наприклад, урну або лавку.«Важлива грань, щоб не почали маніпулювати і робити рекламні конструкції, які формально будуть називатися лавками, тому було прийнято рішення обмежити площу рекламного поля – вона повинна бути не більше 0,5 кв. м », – пояснив чиновник.

Головні порушники

Чиновника радує, що велика частина бізнесу виконує нові правила. Однак виділяються чотири групи порушників, які доставляють постійні клопоти. «Найбільші порушники – мережі ломбардів, ігрових автоматів, обміну валют та аптеки.Вони заявляють про себе божевільним кількістю вивісок, дозволяють затягувати фасад банером, встановлювати виносні бокси та ін. », – каже Олександр Смирнов.

Недолік системи в тому, що не всі прийняті ними дії підпадають під повноваження «Київреклами».Наприклад, якщо зафарбували фасад – це в зоні компетенції Департаменту містобудування та архітектури, якщо обклеїли стовп або розмалювали тротуар – КП «Київблагоустрій».«Проблема з тими ж ломбардами або ігровими автоматами в тому, що ми можемо демонтувати тільки те, що можна інтерпретувати як рекламний носій.Наприклад, якщо натягнутий банер – ми демонтуємо, а якщо розфарбовані всі вікна на першому поверсі – це питання до Департаменту містобудування та архітектури », – пояснює Олександр Смирнов.

Поки з цієї складної четвірки йдуть на контакт лише аптеки.«Багато хто з них вже намагаються не порушувати нові правила. Якщо їм потрібно розмістити лайт-бокс перед своїм входом, то вони йдуть до Департаменту містобудування та архітектури і стверджують там зміни в паспорт будинку », – говорить Олександр Смирнов.

Місто відмовиться від практики брендування станцій метро

Наступне питання, що вимагає якнайшвидшого вирішення – реклама на транспорті.Тільки ледачий не критикує столичний метрополітен, включаючи станції, переходи і ескалатори, обклеєні оракалом, заставлені лайт-боксами і переобтяжене транслюється на стіни рекламою. «Та кількість реклами, яку ми бачимо сьогодні в метро – неадекватно.Тому наш наступний наш крок такий: паралельно з реформою зовнішньої реклами ми починаємо формувати порядок розміщення реклами в метрополітені зокрема і на транспорті в цілому », – повідомив Олександр Смирнов.

Система буде аналогічна наземної: будуть форматні зони, включаючи нульову. «На історичних станціях-пам’ятках точно не може бути реклами, на інших – в мінімально необхідній кількості. І обов’язково підемо від жахливої ​​практики брендування станцій.Під рекламними наклейками – шикарне кам’яне покриття. Ми повинні пишатися і оберігати інтер’єри станцій. Реклама може бути виключно на спеціалізованих, зроблених під ці цілі локаціях.Для кожної станції будуть визначені тип і місце рекламних носіїв », – розповів чиновник.

Шахраїв прибере лише Госпотребслужба

На жаль, нерідкі випадки, коли на бордах і в метрополітені рекламуються проекти ЖК, відмічені в Міжвідомчій центрі забудови міста червоним кольором як такі, що порушення.Виходить, що місто сам бореться проти себе, просуваючи покупки в сумнівних проектах, а потім спантеличуючи рішенням проблем потерпілих інвесторів.Однак Олександр Смирнов підкреслив, що перевірка змісту реклами – не в компетенції керівництва того ж метрополітену або міських чиновників. «Є величезна служба, яка відповідає і за сюжети, і за відсікання шахрайства, це Госпотребслужба.Це їх компетенція. Але вони не роблять перевірок автоматично, лише за запитом. Причому для них немає різниці, хто дав запит – простий обиватель або чиновник », – пояснив Олександр Смирнов.

Він повідомив, що Госпотребслужба може накладати величезні штрафи, уп’ятеро перевищують суму, отриману за розміщення реклами, що містить неправдиву інформацію. Правда, він зізнався, що не чув про такі випадки.Може бути тому, що міські служби жодного разу не зверталися в Госпотребслужбу з таким проханням?

Джерело: abcnews.com.ua

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно