Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Надійна інвестиція: в які об’єкти нерухомості вкладати сьогодні, щоб отримати дохід завтра

2334.jpg
 

Економічна криза, девальвація і хиткість банківської системи змушують українців замислюватися про альтернативні інструментах заощадження.

Традиційно на перший план в такі періоди виходять вкладення в нерухомість. Delo.UA розбиралася, в які об’єкти вигідніше вкласти свої кровні, щоб не тільки не втратити, але і заробити

У рейтингу “інструментів інвестування” у населення на першому місці поки стоїть покупка доларів, але з урахуванням дефіциту готівкової валюти все більше людей намагаютьсяпереводити гривні в квадратні метри. Такої думки дотримується директор проектної групи “Архиматика” Олександр Попов. Традиційно найбільш приваблива для українців житлова нерухомість.Але чи можна сьогодні розглядати її як інвестицію, і які об’єкти в перспективі можуть принести дохід?

Що купують?

Експерти підтверджують активізацію угод купівлі житла з метою заощадження коштів.Такі покупці найчастіше планують здачу квартири в оренду з подальшою її перепродажем на зростаючому ринку. Але бажаючі примножити таким чином свій капітал повинні розуміти, що мова йде про заробіток в довгостроковій перспективі.

“До початку 2015 року житло остаточно перестало бути цікавим вкладенням в короткостроковій перспективі.Ще на початку-середині минулого року при інвестуванні в первинку можна було розраховувати на отримання доходу протягом року: багато забудовників – великі приватні, державні та муніципальні компанії, що спеціалізуються на житло економ-класу, тримали ціну вгривні, причому на рівні, встановленому ще в 2013 році. Ті ж компанії, які вели ціноутворення у валюті, знизили ціни, компенсуючи девальвацію гривні.Причому це зниження стосувалося і готових квартир “, – розповідає Ангеліна Деревльова, директор з маркетингу та продажу житлового комплексу RiverStone.

Однак до кінця 2014 року практично всі компанії скоригували свої прайси, і підвищення у гривні цін склало 10-15%.Компанії ж, які прив’язували ціни до валюти, зіткнулися з новою складністю: курс Нацбанку і курси готівкового обміну валюти розійшлися більш ніж на 20%, так що доларову вартість метра теж очікує перегляд.

Але навіть з урахуванням цих змін вкладати в покупку житла все ще вигідно, вважає Деревлєва. Цінна з точки зору інвестування квартира повинна володіти двома важливими якостями: ліквідністю – тобтоможливістю бути проданою без втрати у вартості в найближчій перспективі, а також мати перспективу зростання ціни.

“Це може дати лише ринок первинної нерухомості: недавно введені в експлуатацію об’єкти або близькі до здачі, а також квартири в будинках, які здаються в 2-річній перспективі.При цьому на ринку нерухомості діють ті ж правила, що і на фондовому: чим вище ризики, тим вище потенційний дохід, і чим нижче ризики, тим, відповідно, нижче прибутковість.Тому неможливо купити квартиру в недавно побудованому будинку і чекати, що вона буде продана з прибутковістю в 20% річних.У сьогоднішніх умовах при середньому рівні ризиків (перевірений забудовник, здача об’єкта через 18 місяців) можна розраховувати на 15% річних, не більше “, – підраховує Деревлєва.

Якщо ж говорити про оренду житла, то сьогодні вона може забезпечити не більше 7,5% річних.При цьому найбільшою ліквідністю володіють найбільш дешеві квартири.”Щоб швидко здати однокімнатну квартиру, вона повинна коштувати не дорожче 4000 грн на місяць (при цьому комунальні витрати оплачуються орендарем), а вкласти в неї з урахуванням косметичного ремонту і мінімуму меблів потрібно не більше 600 тис. Грн.При цьому строк від покупки квартири до її здачі повинен бути мінімальним “, – говорить Деревлєва.

Олександр Попов вважає, що плюсом вибору житла в якості інвестиції є те, що через рік-два ринок зіткнеться з його дефіцитом.Але мова, знову ж таки, йде тільки про якісні квадратах. “На такому інвестуванні можна заробити від 20 до 40% річних”, – прогнозує він.

Тим не менш, найактивніше зараз купують квартири економ-класу.За даними Вікторії Погасій, старшого консультанта консалтингової компанії City Development Solutions, на первинному ринку найбільшою популярністю користуються однокімнатні квартири площею 40-45 кв. м, двокімнатні 60-65 кв. м і трикімнатні – до 85-90 кв. м.

А ось нерухомість на вторинному ринку, особливо будинки, побудовані більше 5 років тому, як вкладення коштів експерти розглядати не рекомендують – адже об’єкти навіть у відносно старих будинках з кожним роком втрачають свою ліквідність.”Хрущовки” і зовсім можна купувати лише з метою подальшої здачі в оренду, причому окупатися така інвестиція буде 15-25 років залежно від району і стану квартири “, – додає Попов.

Пам’ятаючи про обережність.

У виборі інструменту інвестування одну з ключових ролей відіграють цінові очікування від об’єкта.”За умови стабілізації курсу гривні плюс мінус на сьогоднішньому рівні, беручи до уваги стагнацію в економіці, зниження купівельної спроможності українців, можна очікувати зниження цін на житло на вторинному ринку до 5% за рік і зростання цін на житло в новобудовах,які в свою чергу безпосередньо залежатимуть від зростання цін на будівельні матеріали, вартості робіт, а також податкового навантаження “, – прогнозує Захар Федорак.

За його даними, на первинному ринку житла в Києві в 2014 році середня вартість 1 кв.м виросла в гривні на 23,6% – до 16,48 тис. грн, тоді як на вторинному ринку доларові ціни за минулий рік знизилися на 10,7% – до $ 1772 за 1 кв. м.

Але плануючи вкладення в нерухомість, варто пам’ятати, що вона несе в собі високі ризики, особливо в період економічної кризи, так як значно зростають ризики недобудови об’єктів.

Так що на етапі чергового зниження вартості квадратного метра експерти, з одного боку, рекомендують “терміново брати”, а з іншого – виявити обережність.”По-перше, важливий сам об’єкт – необхідно розуміти, що і в трьох- і в п’ятирічній перспективі він буде затребуваний ринком, щоб його можна було продати.По-друге, значну роль відіграє репутація забудовника – оскільки більшість об’єктів набувається на етапі будівництва, необхідно подивитися вже побудовані і здані об’єкти забудовника, якість, терміни здачі і т.д., Щоб бути впевненими, що забудовник добудує вибраний об’єкт “, – резюмує директор консалтингової компанії City Development Solutions (CDS) Ярослава Чапко.

Джерело: delo.ua

Возможно, Вам также будет интересно