Новости недвижимости Украины

Недвижимость, бизнес и деловая жизнь. Доставка новостей "на дом".

Столичні ТРЦ почали економити електрику

6072.jpg
 

Поки в ходу м’які міри, начебто відключення розеток і установки економних лампочок. Але, за словами експертів, до зими все ж можуть бути введені жорсткі ліміти.

«Нуль» в розетках фуд-корту

З першими незручностями зіткнулися відвідувачі одного з дорогих ТЦ в центрі Києва – там на фуд-корті знеструмили розетки, до яких відвідувачі підключали ноутбуки і мобілки.А у фітнес-клубі преміум-класу на Позняках днем ​​стали відключати світло в коридорах, хоча раніше він горів цілодобово. Через це в похмуру погоду ходити там доводиться чи не з ліхтариком.Темно і в магазинах люстр – освітлення включають, тільки якщо покупець просить показати товар. «Нам сказали: або світло на всю котушку, або включаємо кондиціонер. Вибрали прохолоду », – розповіли« Вістям »в одному з магазинів.

Великі ТРЦ і бізнес-центри до економії підходять комплексно. Там кажуть, що задіюють резерви, закладені ще при проектуванні будинків. «Ми за власною ініціативою перевели висвітлення всіх рівнів паркінгу в черговий режим. Це економить до 23% всього обсягу витрат.Змінено графік робіт вентиляційного устаткування, оптимізована робота теплових завіс на входах в торговельну частину комплексу », – розповіли в МФК« Гулівер ».

У ТРЦ «Космополіт» (екс- «Більшовик») говорять, що економити стали з початку літа: «Вимикаємо ліфти, кондиціонери, зменшуємо освітлення, ескалатори працюють тільки на підйом. Але так робиться не завжди, а лише в ті дні, коли в певних частинах ТРЦ менше відвідувачів.Так нам вдається зберігати близько 20% електроенергії ».

А в ТРЦ Skymall енергоспоживання зменшують, переходячи на освітлення за допомогою LED-лампочок. Запевняють, що економія помітна.«Якщо потрібно буде, то можна в ескалаторах включати функцію, коли він починає їхати, тільки якщо до нього підходить чоловік.А зупиняти ескалатори, щоб, припустимо, працювали два, а решта стояли, – це не економія, їх повторний пуск обійдеться дорожче », – розповіла« Вістям »директор з маркетингу ТРЦ Skymall Юлія Ванченко.За словами інженерів-енергетиків «ДрімТаун», економлять і там, правда, деталі вони розкривати не стали.

Як розповів електрик, чия фірма обслуговує ТРЦ, правильне використання приладів може дати до 40% економії.«Енергозберігаючі лампочки дають економію в 10-15%, вдобавок їх можна доповнити датчиками руху.Автоматизація системи опалення будівлі, кондиціонування (при відкритті вікна кондиціонер вимикається), датчики, що регулюють яскравість залежно від денного світла – все це дає економію.

Не змушують, а просять

У КМДА кажуть, що закликають бізнес економити, для цього з організаціями підписують угоди про взаєморозуміння і спільні дії по зниженню енергоспоживання. «Минулої зими угоди підписали 30 великих компаній.Якби всі великі споживачі до нас прислухалися, вдалося б уникнути віялових відключень. Але змусити економити ми не можемо – це було б незаконно », – говорить радник заступник голови КМДА з питань ЖКГ Юлія Грамотна.

Підозрюють, що на ліфтах економлять

Поки бізнесмени вирішують, як зменшити витрати на електроенергію, кияни скаржаться на непрацюючі ліфти, підозрюючи, що комунальники відключають їх заради економії. «У нас п’ять місяців стоїть ліфт.Ні обіцянок про ремонт, ні якогось пояснення », – скаржаться мешканці будинку на вул. Пулюя, 5б. Не раз зверталися з питанням про запуск ліфта і в будинку на бульварі Лепсе, 21в.У КМДА запевняють, що підозри про відключення з метою економії безпідставні: вартість використаної ліфтами електроенергії все одно включається в платіжки. «У нас є велика проблема з крадіжкою котушок. На тому ж бульварі Лепсе, 21в їх крали три рази.Сьогодні ліфт запустили. В одному з будинків у Святошинському районі в під’їзді котушки крали п’ять разів за півроку – люди заливали рідкий азот в замки, і вони просто кришилися. Крім того, є проблема з поломками – з 22 тис. Ліфтів у більш ніж 9 тис.вичерпаний експлуатаційний термін », – говорить радник замголови КМДА Юлія Грамотна.

Джерело: abcnews.com.ua

, ,

Читайте также

Возможно, Вам также будет интересно